Finansowanie PiS pod lupą. Powstanie zespół śledczy, który zbada niejasne kulisy przejęcia majątku przez spółkę Srebrna.

Powstanie zespół śledczy do spraw spółki Srebrna, zapowiedzieli politycy PO. Ma zbadać działalność przedsiębiorstwa związanego ze środowiskiem Jarosława Kaczyńskiego. Jak donosi Dziennik powołanie takiego zespołu ogłosili w poniedziałek na konferencji prasowej posłowie PO: Marcin Kierwiński i Andrzej Halicki.

„Będziemy gromadzić materiał, który będzie podstawą do powołania komisji śledczej” – zadeklarował Andrzej Halicki. Posiedzenia zespołu mają być otwarte dla wszystkich.

Reklamy

Zadaniem zespołu śledczego ma być ustalenie, w jaki sposób dochodziło do przejęcia majątku, kto nim dysponuje oraz czy politycy wykorzystywali swoje funkcje.

Poseł Maciej Kierwiński przytoczył przy tym doniesienia „Gazety Wyborczej” dotyczące działki przy Srebrnej 16, która miała być przejęta przez środowisko Jarosława Kaczyńskiego – chodzi o podejrzenia, że miałby na tym terenie powstać nawet 200-metrowy budynek. Zwrócił też uwagę na powiązania spółki Srebrna z cypryjską firmą, co miało umożliwić uniknięcie opodatkowania w Polsce.

 

W skład zespołu śledczego mają wejść m.in. posłowie Krzysztof Brejza, Sławomir Nitras i Rafał Grupiński, a także warszawscy radni. Ale działacze PO nie wykluczają, że w zespole będą też osoby spoza ich partii.

Źródło: Dziennik.pl