Nie odpuścimy projektu “Emerytura bez podatku” – powiedział podczas spotkania w Izbicy Kujawskiej prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapowiedział, że partia wraz z seniorami i różnymi organizacjami rozpoczyna zbiórkę podpisów pod projektem obywatelskim w tej sprawie.

“Po odrzuceniu tego projektu w Sejmie, zapowiadam to w Izbicy Kujawskiej po raz pierwszy, rozpoczynamy wspólnie z emerytami i rencistami, związkami i organizacjami senioralnymi zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem “Emerytura bez podatku”. Nie odpuścimy tego projektu. Nie wejdziemy nigdy w żadną koalicję, dopóki nie będzie w umowie koalicyjnej zapowiedzi realizacji tego postulatu” – podkreślił Kosiniak-Kamysz i dodał, że polepszenie doli seniorów jest jednym z najważniejszych zadań, które stoi przed państwem polskim.

“Ten projekt, który dawał szanse na godne życie dla milionów emerytów i rencistów w Polsce, bez chwili refleksji i namysłu został przez partię rządzącą odrzucony. Podczas debaty, gdy o nim rozmawialiśmy, był 1 poseł z 240 z koalicji rządzącej, który złożył wniosek o odrzucenie. Nie dlatego, że jego zdaniem, to dużo kosztuje czy warto to może zrobić nie teraz, ale w przyszłym roku, a dlatego, że ZUS sobie nie poradzi ze zmianą systemu informatycznego i trzeba zmienić słowniczek. To wstyd i kpina z emerytów, i rencistów” – mówił o odrzuceniu projektu w parlamencie lider ludowców. Wyraził oburzenie faktem odrzucenia tej propozycji bez dyskusji i stwierdził, że ma się to nijak do zapowiedzi koalicji rządzącej o woli współpracy i zachęt dla partii opozycyjnych odnośnie możliwości składania ciekawych projektów.

Reklamy

W czwartek Sejm odrzucił poselski projekt ustawy, który zakładał wypłacanie emerytom i rencistom świadczeń bez pomniejszania ich o podatek PIT oraz o składki na ubezpieczenie zdrowotne. Za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu – o co wnioskował klub PiS – było 231 posłów, 198 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

Źródło: dziennik.pl

Poprzedni artykułJoachim Brudziński przyłapany na niedzielnych zakupach. Tyle są warte deklaracje polityków władzy
Następny artykułTaśmy prawdy Kukiz’15? To nagranie może ich pogrążyć