Poseł zaskoczył TVP. Zażądał przeprosin za kłamstwa dotyczące premii dla rządu

Poseł PO Grzegorz Furgo zażądał od prowadzącego “Wiadomości” Krzysztofa Ziemca przeprosin za “manipulację”. Uznał, że w programie informacyjnym źle przedstawiono wykres z nagrodami przyznanymi za rządów PO-PSL.

Polityk wyraźnie zaskoczył prowadzącego program Krzysztofa Ziemca. Poseł Furgo nie chciał odpowiedzieć na pytanie o to, czy opozycja cieszy się razem z rządem z “deficytu budżetu państwa najniższego od 22 lat”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Ale najpierw, panie redaktorze: magiczne słowo “przepraszam”. “Przepraszam” dla widzów za bardzo złą manipulację, która zrobiliście przed świętami z sondażem w kwestii przyznawania nagród” – powiedział w programie “Gość Wiadomości” poseł Furgo.

“Przyjmuję te uwagi, ale nie ja jestem ich ostatecznym adresatem” – odpowiedział Ziemiec. Furgo stwierdził jednak, że prowadzący również “to firmuje”.

Chodzi o materiał z sobotniego wydania Wiadomości, zgodnie z którym Platforma Obywatelska dokonała “kradzieży na ogromną skalę”, wydając na nagrody dla wszystkich resortów 626 mln zł. TVP porównało te liczby z “nagrodami dla konstytucyjnych ministrów” od premier Beaty Szydło, która przeznaczyła na nie “jedynie” 1,5 mln zł.

Źródło: TVP