Poseł zaskoczył TVP. Zażądał przeprosin za kłamstwa dotyczące premii dla rządu

Poseł PO Grzegorz Furgo zażądał od prowadzącego „Wiadomości” Krzysztofa Ziemca przeprosin za „manipulację”. Uznał, że w programie informacyjnym źle przedstawiono wykres z nagrodami przyznanymi za rządów PO-PSL.

Polityk wyraźnie zaskoczył prowadzącego program Krzysztofa Ziemca. Poseł Furgo nie chciał odpowiedzieć na pytanie o to, czy opozycja cieszy się razem z rządem z „deficytu budżetu państwa najniższego od 22 lat”.

Reklamy

„Ale najpierw, panie redaktorze: magiczne słowo „przepraszam”. „Przepraszam” dla widzów za bardzo złą manipulację, która zrobiliście przed świętami z sondażem w kwestii przyznawania nagród” – powiedział w programie „Gość Wiadomości” poseł Furgo.

„Przyjmuję te uwagi, ale nie ja jestem ich ostatecznym adresatem” – odpowiedział Ziemiec. Furgo stwierdził jednak, że prowadzący również „to firmuje”.

Chodzi o materiał z sobotniego wydania Wiadomości, zgodnie z którym Platforma Obywatelska dokonała „kradzieży na ogromną skalę”, wydając na nagrody dla wszystkich resortów 626 mln zł. TVP porównało te liczby z „nagrodami dla konstytucyjnych ministrów” od premier Beaty Szydło, która przeznaczyła na nie „jedynie” 1,5 mln zł.

Źródło: TVP