Poseł PO Grzegorz Furgo zażądał od prowadzącego “Wiadomości” Krzysztofa Ziemca przeprosin za “manipulację”. Uznał, że w programie informacyjnym źle przedstawiono wykres z nagrodami przyznanymi za rządów PO-PSL.

Polityk wyraźnie zaskoczył prowadzącego program Krzysztofa Ziemca. Poseł Furgo nie chciał odpowiedzieć na pytanie o to, czy opozycja cieszy się razem z rządem z “deficytu budżetu państwa najniższego od 22 lat”.

Reklamy

“Ale najpierw, panie redaktorze: magiczne słowo “przepraszam”. “Przepraszam” dla widzów za bardzo złą manipulację, która zrobiliście przed świętami z sondażem w kwestii przyznawania nagród” – powiedział w programie “Gość Wiadomości” poseł Furgo.

“Przyjmuję te uwagi, ale nie ja jestem ich ostatecznym adresatem” – odpowiedział Ziemiec. Furgo stwierdził jednak, że prowadzący również “to firmuje”.

Chodzi o materiał z sobotniego wydania Wiadomości, zgodnie z którym Platforma Obywatelska dokonała “kradzieży na ogromną skalę”, wydając na nagrody dla wszystkich resortów 626 mln zł. TVP porównało te liczby z “nagrodami dla konstytucyjnych ministrów” od premier Beaty Szydło, która przeznaczyła na nie “jedynie” 1,5 mln zł.

Źródło: TVP

Poprzedni artykułPolska na pierwszym miejscu rankingu najgorszych giełd świata. Właścicielem większości firm – skarb państwa.
Następny artykułPiS nie chce Dudy. Szydło kandydatką na prezydenta?