“Czy Donald Tusk jest odpowiedzialny za katastrofe smolenska? Na 8068 ZA DARMO slij TAK lub NIE.” Jak informuje gazeta.pl SMS-y o takiej treści rozsyłała w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej firma Mobiwin, zajmująca się m.in. SMS-owymi sondami i telekonkursami.

Zrzuty wiadomości z sondażem pojawiły się na portalach społecznościowych. Wiele osób uznała je za oburzające.

Dziennikarze gazeta.pl napisali w tej sprawie do firmy Mobiwin. Zapytali, czy nie uważają wysyłania takich pytań w dniu rocznicy katastrofy za niestosowne.

Reklamy

“Pytania i tezy zawarte w wiadomościach SMS nie odzwierciedlają stanowiska Mobiwin w określonych sprawach. Poddajemy je pod opinie użytkownikom, którzy są stałymi respondentami naszych sondaży o charakterze społeczno-politycznym” – brzmiała odpowiedź Michała Gotarda z Mobiwin, a na pytanie dDlaczego wiadomość była rozsyłana akurat 10 kwietnia? odpowiedział, że zawsze poruszamy tematy związane z aktualnymi nastrojami społecznymi czy wydarzeniami.

Firma nie chciała ujawnić, ile osób dostało SMS-y z pytaniem o winę Tuska. “Byłoby to ujawnieniem tajemnicy przedsiębiorstwa” -odpisał Gotard i poinformował, że firma, jeśli uzna za stosowne, zareaguje na krytyczne wpisy dotyczące sondażu “sprostowaniem lub wyjaśnieniem”.

 

Poprzedni artykułSenator zawieszony w prawach członka partii
Następny artykułOwsiak odpowiada Kai Godek. “Szczerze od serca Ci wybaczam!”