Wyjątkowo wulgarny mail trafił do sejmowej skrzynki przewodniczącej Nowoczesnej. Onet informuje, że autor, pan Piotr, podpisując się pełnymi danymi, w korespondencji żąda od posłanki, by ta “przestała szkalować Polskę”. Niemal w każdym zdaniu zwraca się do Lubnauer per “ku..o”, jednocześnie zaznaczając, że to porównanie może ubliżać wszystkim paniom, trudniącym się najstarszym zawodem świata.

Sama posłanka Lubnauer w rozmowie z Onetem powiedziała, że nigdy się z takim nasileniem nienawiści nie spotkała. “Dostaję różne listy i maile, nie zawsze od zwolenników ale poziom chamstwa, jaki tu osiągnięto i ilość obelg po prostu mnie zmroziły – mówi. – Tym bardziej że przecież ten człowiek nie pisał tego anonimowo. Taki poziom nienawiści może prowadzić chyba do zachowań takich, jak Piotra Cyby.”

Reklamy

Dziennikarze Onetu zadzwonili do autora maila do posłanki Lubnauer, pan Piotr stwierdził, że w jego ocenie, w żadnym wypadku jej nie ubliżył. “Ja nie użyłem mowy nienawiści, jedynie odreagowałem szkalowanie. To było odreagowanie tego, jak ta pani się wypowiada, choćby na temat wczorajszej uroczystości odsłonięcia pomnika smoleńskiego” – powiedział i podkreślił, że “jako zwykły obywatel” ma dość szkalowania historii Polski. “Jeśli dla tej pani podmiotowość typu: Polak, Polska to jest coś, czego się trzeba wstydzić, forma pedagogiki wstydu, to ja jej zdanie szanuję, owszem. Ale mam dość szkalowania Polski.” I dodał, że gotów jest na własny koszt zorganizować spotkanie posłanki Lubnauer z żołnierzami Narodowych Sił Zbrojnych oraz Armii Krajowej. “Niech spojrzy im w oczy i powtórzy to, co mówiła, że kolaborowali z Niemcami.” Na pytanie jaką dokładnie wypowiedź Lubnauer ma na myśli, pan Piotr odpowiedział, że oburzyły go słowa posłanki na temat “kolaborującej z Niemcami Brygady Świętokrzyskiej” – Skoro ta pani najęła się do bycia sługą obywateli Polski, to ja nie życzę sobie szkalowania historii naszego kraju. Ta pani jest na mojej służbie jako obywatela!” Zapytany, czy do służby należy zwracać się per “ku..o”, pan Piotr oświadczył wprost. “Używając wobec tej pani pewnych określeń, ubliżyłem osobom, które są określane takim mianem.” I zakończył rozmowę.

Początkowo Katarzyna Lubnauer chciała zgłosić zawiadomienie do prokuratury, jednak pan Piotr przeprosił za swoje zachowanie.

Źródło: Onet, Twitter

Poprzedni artykuł“Mam 67 lat. Nie będę leciała klasą turystyczną”. Senator PiS o wydatkach na podróże
Następny artykułProjekty rodzinne PSL, apel w obronie lotniska Modlin i trudna sytuacja rolników.