Emocje na sali sejmowej sięgały zenitu. Opozycja biła w ławy i krzyczała „dyktatura”, zaś Marek Kuchciński bez litości ucinał wszelkie dyskusje, strasząc konsekwencjami.

Opozycja zarzuciła marszałkowi Markowi Kuchcińskiemu, że rozpatrywał wnioski opozycji w ekspresowym tempie. Na nagraniu widać, że w ręku trzymał cały ich plik.

„Jeden kwalifikuję jako wniosek formalny” – powiedział Kuchciński. Po chwili przyspieszył i zaczął odrzucać wniosek po wniosku, czemu towarzyszyły okrzyki protestu z sali. Kuchciński, niezrażony, ciągnął:

Odesłanie do komisji – nie dotyczy sprawy. Głosowanie bez dyskusji – nie prowadzimy dyskusji. Zamknięcie dyskusji – nie prowadzimy dyskusji. Uchwalenie tajności posiedzenia – musi być wniosek 30 posłów. Przeliczenie głosów – nie ma takiej potrzeby. Przejście do porządku dziennego – również jest bezprzedmiotowy. Ograniczenie czasu przemówień do 30 sek. – on również jest bezprzedmiotowy. I zamknięcie posiedzenia… z tym, że jest to podpis, który jest nieczytelny, dlatego też… poseł, który zgłosił się…
– To jest mój podpis – odezwał się Sławomir Nitras.

– Wszystkie te pozostałe uznaję za bezprzedmiotowe. Przystępujemy… – tu na chwilę przerwał, ale szybko zarządził kontynuowanie obrad. Wszystko trwało około 1,5 minuty.

Później – co można zobaczyć na relacji z sali sejmowej – Kuchciński upominał posłów Sławomira Nitrasa i Kamilę Gasiuk-Pihowicz, którzy dopytywali o wnioski formalne, by nie przeszkadzali mu w prowadzeniu obrad. W końcu Kuchciński dopuścił do głosu Pihowicz, która domagała się przerwy w obradach. „Procedujemy 3 ustawy (mowa o ustawach dot. sądownictwa – red.) i nie dopuszczacie zadawania pytań” – grzmiała posłanka. Wnioskowała o przerwę i zwołanie konwentu seniorów. Sejm jej wniosek odrzucił.

Niedługo później Sejm przegłosował zgodę na areszt dla posła PO Stanisława Gawłowskiego oraz uchylił immunitety politykom Nowoczesnej: Ryszardowi Petru oraz Kamili Gasiuk-Pihowicz.

PO i Nowoczesna zapowiedziały wniosek o odwołanie marszałka Marka Kuchcińskiego.

Źródło: gazeta.pl, Twitter

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Janmas60Żołnierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Żołnierz
Gość
Żołnierz

PiSS osiągnął etap totalitarny, teraz zmierza do faszyzacji kraju.

mas60
Gość
mas60

Co za manipulacja. Artykuł sugeruje, że opozycja chciała opóźnić(?), zablokować(?) głosowanie nad immunitetami, a tymczasem chodziło o dyskusje nad ustawami ustrojowymi o sądach,!

Jan
Gość
Jan

Ten facet też jest bezprzedmiotowy