[Counter-Box id="1"]

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawiecki powołał dziś Marka Zagórskiego na stanowisko ministra cyfryzacji.

Morawiecki o powołaniu Zagórskiego poinformował wczoraj, pozytywnie oceniając prace dotychczasowego wiceszefa tego resortu. Podkreślił również, że rząd traktuje ministerstwo cyfryzacji jako “bardzo ważne”.

Reklamy

Marek Zagórski na początku kwietnia został przyjęty do Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej był wiceszefem Porozumienia, partii Jarosława Gowina wchodzącej wraz z PiS i Solidarną Polską w skład Zjednoczonej Prawicy.

Funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji pełnił od 16 września 2016 roku. Jest posłem, w latach 2015-2016 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. W latach 2006-2007 z rekomendacji Samoobrony sprawował urząd sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W 2010 r. należał do komitetu poparcia kandydatury Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich.

Ministerstwo Cyfryzacji od 9 stycznia tego roku, kiedy odwołana została Anna Streżyńska, nie miało kierującego nim ministra. Zagórski jako sekretarz stanu kierował bieżącymi pracami resortu, nad którym konstytucyjny nadzór sprawuje szef rządu.

Źródło: Onet

Poprzedni artykułTrybunał Sprawiedliwości wydał wyrok w sprawie Puszczy Białowieskiej
Następny artykułNowi podejrzani w aferze PCK