[Counter-Box id="1"]

W najbliższym czasie zaproponujemy daninę solidarnościową – najlepiej zarabiający zostaną opodatkowani – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który spotkał się z rodzicami osób niepełnosprawnych w Sejmie. Jak donosi Wirtualna Polska premier zapowiedział też szczegółowe zmiany w konstytucji.

Z rodzicami dzieci niepełnosprawnych spotkał się najpierw prezydent, a następnie premier. ten ostatni stwierdził, że “Utworzymy fundusz wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Specjalna danina solidarnościowa, taki niewielki podatek dla najbogatszych na rzecz najbardziej poszkodowanych. Nie można takich zmian tworzyć na kolanie. Chcemy, aby te zmiany, które proponujemy były umocowane bardziej niż ustawowo. Do połowy maja zostaną zaproponowane szczegółowe zmiany do konstytucji. Wierzę, że opozycja poprze nas w tej sprawie.”

Reklamy

Rodzice dzieci niepełnosprawnych od środy protestują w Sejmie przeciw skandalicznie niskim świadczeniom socjalnym. “Będziemy tutaj czekać na osoby decyzyjne. Mam nadzieję, że się z nami zmierzą”. W czwartek rozmawiała z nimi minister pracy, rodziny i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska. Dziś przyjechał do nich prezydent Andrzej Duda, a na końcu premier Mateusz Morawiecki. Protest w Sejmie to poważny problem PiS. Protestujący chcą m. in., by świadczenie “500 plus” było przyznawane dzieciom niepełnosprawnym również po tym, gdy osiągną one pełnoletniość. Premier tymczasem zapowiedział nowe podatki. Nazwał ją daniną solidarnościową.

Źródło: Wirtualna Polska

Poprzedni artykułEkspertom Ministerstwa Sprawiedliwości “wypłacano premie w sposób automatyczny jako stały składnik wynagrodzenia”
Następny artykułMinisterstwo Ortograficznych Pomyłek. Zalewska zalicza wpadkę za wpadką