Polacy oburzeni postawą Anny Marii Anders

Pełnomocnik premier ds. dialogu międzynarodowego Anna Maria Anders przelatała w pierwszej klasie w podróżach zagranicznych ponad 611 tys. zł! Stwierdziła, że jest zbyt wiekowa, by latać klasą ekonomiczną. Polacy są jednak innego zdania.

Od stycznia 2016 roku za oficjalne delegacje Anny Marii Anders zapłacono dokładnie 611 625 złotych – to wyliczenia Kancelarii Premiera, o których Fakt napisał jako pierwszy. Senator próbowała się bronić i w rozmowie z dziennikarzami TVN24 wymieniła zadania, jakie zostały przed nią postawione, jako przed pełnomocnikiem premiera i tłumaczyła:  „Poprawić wizerunek Polski na świecie, żeby mieć lepsze kontakty ze Stanami Zjednoczonymi i dbać o Polonię. Jak można być pełnomocnikiem premiera do spraw dialogu międzynarodowego, siedząc przy biurku? Czy ja mam pociągiem lecieć do Stanów Zjednoczonych?”

Wirtualna Polska postanowiła zapytać, co na ten temat sądzą Polacy. W najnowszym sondażu przeprowadzonym na panelu Ariadna większość ankietowanych (53 proc.) jest zdania, że podczas służbowych podróży lotniczych senator Anders powinna korzystać z klasy ekonomicznej. Tylko 19 proc. wskazuje na klasę biznesową. A 28 proc. respondentów stwierdziło, że nie ma zdania na ten temat.

Polacy zostali również poproszeni o odpowiedź na pytanie: „Czy w Polsce powinna istnieć funkcja pełnomocnika premiera ds. dialogu międzynarodowego?”. Tu zdania były podzielone. 31 proc. respondentów odpowiedziało, że nie. Odmiennego zdania jest 29 proc. badanych. Odpowiedź „trudno powiedzieć” wybrało 40 proc. ankietowanych.

Źródło: Wirtualna Polska

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
monaHENIEKsinuhe45franek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
franek
Gość
franek

JAKA ONA JE4ST OSOBA DO KONTAKTOW ZAGRANICA JAK ONA NIEPOTRAFI POPRAWNIE PO POLSKU A W ANGLI BYLA DZIADOWA JEZDZACA NA FRI PAS AUTOBUSAMI I SIEDZIALA JAK SCIERWO W KOSCIEL.

sinuhe45
Gość
sinuhe45

Zamiast tracić czas na zadawanie idiotycznych pytań Polakom, WP powinna zapytać partyjnych parlamentarzystów, czy dopłaty do klasy ponadstandardowej, jeśli są konieczne, nie powinny być realizowane przez kluby parlamentarne zgodnie z zasadą kierownika państwa: taniej i skromniej.

Ale najpierw należało ustalić, co ta leciwa latawica wnosi dla Polski swoimi podróżami?

HENIEK
Gość
HENIEK

HISTORIA POLSKI JEST GODNA PROPAGOWANIA NA ZACHODZIE ALE NIE PRZEZ TĄ PANIĄ !!!! NIE WOLNO RZĄDOWI RP ODWDZIĘCZAĆ SIĘ TEJ PANI W TAKI SPOSÓB !!!! WYDAWAJMY PIENIĄDZE ALE ROZTROPNIE ,NIE SZCZĘDŻMY NA PRAWDZIE HISTORYCZNEJ ALE TEN SPOSÓB JEST MAŁO EFEKTYWNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mona
Gość
mona

To jest ta co nie wygląda na swoje lata,ale za stara żeby latać klasą ekonomiczną.Sądzę że czas na emeryturkę bo żadnej korzyści z jaśnie pani nie ma.