[Counter-Box id="1"]

Jeżeli chcemy zagwarantować zastępowalność pokoleń, to wskaźnik dzietności musi wynosić ponad 2 proc. Powiedziała minister Rafalska w Boguchwale koło Rzeszowa i zapowiedziała prawa do emerytury minimalnej dla niepracujących kobiet, które wychowały czworo dzieci i więcej.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska przypomniała, że po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość “ten wskaźnik wynosił 1,38 proc.”, a w 2017 r. wynosi 1,45 proc. Dodała, że mimo to “mamy społeczeństwo starzejące się”. Rafalska podkreśliła, że byłoby dobrze, gdyby rodzice wcześniej decydowali się na narodziny drugiego dziecka. Zaznaczyła, że “premia za drugie dziecko” jest jedną z prospołecznych propozycji PiS.

Reklamy

Rozwiązanie to zakłada, że jeżeli w ciągu 24 miesięcy od narodzin pierwszego dziecka rodzice zdecydują się na drugie, to wydłużony zostanie im o trzy miesiące urlop rodzicielski. Urlop będzie płatny na poziomie 100 proc. Mają też być dodatkowe preferencje; m.in. dostępność do żłobka i przedszkola. Premia za urodzenie drugiego dziecka są m.in. w Austrii i Finlandii.

Źródło: interia.pl

Poprzedni artykułTak Rafalska leci do Rzeszowa. Internauci w szoku
Następny artykułBezczelność Błaszczaka. Koszty miesięcznic chce przerzucić na opozycję.