Zdymisjonwany wraca i znów pracuje dla rządu.

Jarosław Pinkas wraca do rządu Mateusza Morawieckiego. Były sekretarz stanu, zwolniony w ramach rządowej redukcji liczby wiceministrów, teraz będzie pełnomocnikiem premiera. Zadania te same co wcześniej. Jak informuje RMF będzie zajmował się wprowadzeniem nowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności.

Nowe stanowisko prawdopodobnie oznacza etat ekspercki w resorcie ministra rolnictwa, ale nie oznacza ministerialnej rangi – informuje RMF FM. Jarosław Pinkas, który nominację na stanowisko pełnomocnika premiera dostał w piątek, zapewnia, że jeszcze nie miał czasu uzgodnić swojego wynagrodzenia. I podkreśla, że sam najchętniej pełniłby tę funkcję społecznie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Nowy pełnomocnik ma zajmować się przede wszystkim nadzorem nad przeprowadzeniem ustawy o nowej Inspekcji przez parlament i pracami nad wdrożeniem tej ustawy w życie. Wydatki związane z działalnością nowego pełnomocnika ma ponieść kancelaria premiera.

Źródło: RMF FM