Co z abonamentem RTV? 250 tys. wniosków o umorzenie zaległości.

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło 250 tys. wniosków o umorzenie zaległości abonamentowych lub rozłożenie ich na raty. Tymczasem Sejm cały czas nie zajął się procedowaniem projektu likwidującego abonament RTV.

Tysiące Polaków otrzymało wezwanie do uregulowania zapłaty za abonament radiowo-telewizyjny. Do niektórych zapukał już nawet komornik. Zdarza się, że „dłużnikami” są starsze osoby – emeryci i renciści, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Nieświadomi obowiązku, a czasem naiwnie wierzący kolejnym obietnicom rządzących, nie płacili abonamentu. O skali problemu świadczy to, że do KKRiT wpłynęło już co najmniej 250 tys. wniosków o umorzenie zaległości lub rozłożenie ich na raty.

Poseł Mieczysław Kasprzak z PSL pyta na Twitterze, kiedy Sejm zajmie się procedowaniem projektu PSL likwidującego abonament RTV. Projekt leży w sejmowej zamrażarce, a posiedzenia nie są zwoływane, bo jak twierdzi Marszałek Sejmu nie ma projektów. Naprawdę?

Źródło: SuperNowości24, twitter

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Mam wasdzid Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dzid
Gość
dzid

Abonament obowiązywał za PRL, od czasu gdy TVP zminiła status, przekształcając się w spółke, powinna zawierać indywidualne umowy na dostawe swoich programów. Abonament płacą ci co takie umowy zawierali.

Mam was
Gość
Mam was

wystarczy jedna noc,jedna noc czuwania PAD i problem rozwiązany ku chwale Misiewiczów.