[Counter-Box id="1"]

Spada poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Na partię Jarosława Kaczyńskiego swój głos chce oddać 38,9 proc. Polaków. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Estymator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl. Z sondażu wynika, że wzrasta poparcie dla PSL.

Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 38,9 proc. badanych (spadek o 1,9 p.p. w porównaniu z poprzednim badaniem z połowy maja). Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z wynikiem 27,1 proc. (spadek o 1,2 p.p.).

Reklamy

Na trzecim miejscu uplasował się ruch Kukiz’15 z poparciem 10,4 proc. (wzrost o 0,6 p.p.). Czwarte miejsce zajęło SLD z wynikiem 9 proc. (spadek o 0,7 p.p.). Ostatnią partią, która w badaniu przekracza próg wyborczy jest PSL. Partia Władysława Kosiniaka-Kamysza uzyskała 6,2 proc. poparcia (wzrost o 0,5 p.p).

Badanie przeprowadzono w dniach 23-24 maja 2018 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1007 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały na jaką partię będą głosować.

Źródło: Do Rzeczy

Poprzedni artykułRzecznik Praw Obywatelskich interweniuje w sprawie protestujących w sejmie
Następny artykułPaliwo drożeje w zastraszajacym tempiem a Morawiecki unika odpowiedzi dlaczego