[Counter-Box id="1"]

Parlament Dzieci i Młodzieży odbywa się 1 czerwca wyjątkowo na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. To zastępcze obrady po tym, jak odwołano tradycyjne posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży przy ul. Wiejskiej. Kancelaria Sejmu zaskoczyła dość kuriozalnym oświadczeniem.

Marszałek Marek Kuchciński najpierw odwołał posiedzenie SDiM, które tradycyjnie odbywało się 1 czerwca w Sejmie. Tym razem Centrum Informacyjne Sejmu wyjaśniło, że obrady zostały odwołane z powodu bezpieczeństwa i kwestii organizacyjnych, a Sejm Dzieci i Młodzieży został przełożony na 1 września.

Reklamy

Obrady jednak odbywają się, ale pod nazwą – Parlament Dzieci i Młodzieży i w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. W punkcie obrad jest zaplanowana dyskusja nt. zagrożeń dla demokracji oraz sytuacji osób niepełnosprawnych. Pomoc w organizacji wydarzenia zadeklarowała szefowa Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz politycy opozycji.

Kancelaria Sejmu wyjaśnia teraz, że to tylko “obrady na uchodźstwie”.

Posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży są organizowane w każdy Dzień Dziecka od 1994 roku. Spotkania są wzorowane na obradach prawdziwego parlamentu.

Źródło: Twitter

Poprzedni artykułPolsce grożą wysokie kary!
Następny artykułTelewidz pozwał TVP za kłamstwa. Sąd przyjął pozew