“Czujemy się bardzo oszukani, zmanipulowani. Obietnice, które padały przed wyborami z ust pani minister Rafalskiej, nie zostały spełnione” – powiedziała w rozmowie z Onetem Iwona Hartwich, jedna z liderek protestu rodziców osób niepełnosprawnych.

Hartwich zaznaczyła, że przed wyborami 2015 roku Elżbieta Rafalska uczestniczyła w protestach środowiska osób niepełnosprawnych i zapewniała, że PiS rozwiąże problem dorosłych niepełnosprawnych. “Ja głosowałam na PiS właśnie z tego tytułu”  – powiedziała Hartwich i dodała, że “Pani minister Rafalska była na naszych protestach, mówiła: zagłosujcie, zmienimy to, poprawimy sytuację dorosłych osób niepełnosprawnych.

27 maja zawieszono trwający 40 dni protest osób niepełnosprawnych i ich rodziców w Sejmie. Rząd zadeklarował spełnienie jednego z postulatów protestujących – zrównanie renty socjalnej z minimalną rentą z tytułu niezdolności do pracy. Protestującym nie udało się uzyskać dodatku “na życie” w wysokości 500 zł miesięcznie. Wielu polityków i dziennikarzy zarzucało, że protest jest polityczny i sugerowało, że protestujących należy się pozbyć z Sejmu.

Reklamy

Źródło: Onet.pl

Poprzedni artykułPięta pogrąża siebie i PiS
Następny artykułKobieta z zarzutami za Amber Gold pracuje dla PiS