“Zabiliście człowieka” – powiedziała do wiceministra kultury Jarosława Sellina Izabela Leszczyna z PO w “Śniadaniu w Polsat News”. Gośćmi audycji byli m.in. wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak (Nowoczesna), Grzegorz Długi z Kukiz’15, Jarosław Sellin i Izabela Leszczyna.

Rozmowa dotyczyła m.in. nieformalnego szczytu w Brukseli dot. migracji. Ale pojawił się wątek śmierci Igora Stachowiaka. “A Igor Stachowiak? To bez zastrzeżeń? My nie zabiliśmy człowieka. Policja za naszych rządów nie zabiła człowieka na komisariacie, panie ministrze. Minister Zieliński ponosi polityczną odpowiedzialność za to, jak działa policja. Zabiliście człowieka” – przekonywała Leszczyna, kierując swoją wypowiedź do Sellina.

Na przestrzeni kilku tygodni na jaw wyszło kilka nowych, dramatycznych wątków związanych ze śmiercią Stachowiaka. Do tuszowania sprawy miał przyznać się szef ratowników z pogotowia, które 15 maja 2016 roku przyjechało do umierającego na komisariacie mężczyzny. Do mediów wyciekła też notatka służbowa aspiranta Grzegorza G., który opisał ostatnie chwile jego życia. Kilkadziesiąt minut przed śmiercią miał powiedzieć: “ja dzisiaj umrę”.

Reklamy

Wcześniej na jaw wyszło, że Adam W., policjant, który raził Stachowiaka paralizatorem, miał z nim wcześniej zatarg.

Źródło: Polsat

Poprzedni artykułKolejne miliony dla Rydzyka. Gliński da toruńskiej fundacji 70 milionów
Następny artykułZdjęcie Gowina na placu zabaw symbolem rządów PiS. Rząd się bawi a zwykłym ludziom ciężko