Jaki robi doktorat. Czy to kolejny układ?

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i kandydat PiS na prezydenta Warszawy, będzie pisał doktorat z politologii na Uniwersytecie Opolskim. Jego promotorem ma być prof. Zbigniew Machelski, kierownik Katedry Systemów Politycznych w Instytucie Politologii UO. Machelski to dawny pracodawca Jakiego.

Praca, jaką planuje napisać Jaki nosi tytuł „Polski system penitencjarny na tle polityki państwa” i ma dotyczyć zatrudnienia więźniów. Artykuł naukowy wymagany do otwarcia przewodu doktorskiego wiceminister opublikował w „Przeglądzie Więziennictwa Polskiego”, który pośrednio podlega resortowi. Jaki będzie pisał swoją pracę pod kierunkiem prof. Zbigniewa Machelskiego – kierownika Katedry Systemów Politycznych w Instytucie Politologii Uniwersytetu Opolskiego.

Reklamy

Promotor Jakiego zajmuje się teorią demokracji, systemami politycznymi, strukturami terytorialnymi państwa, partiami i systemami partyjnymi oraz opozycją polityczną. W 2010 roku, w czasie prezydenckiej kampanii wyborczej był członkiem honorowego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie. Komitet organizował wówczas poseł PiS Sławomir Kłosowski, a Patryk Jaki był pracownikiem jego biura.

Źródło: Na Temat, OKO.press, Twitter