Problemy państwowego przewoźnika. LOT masowo odwołuje loty

LOT ma coraz większe problemy techniczne z samolotami – wynika z informacji Gazety Wyborczej. Co dzień odwoływane są nawet dalekie loty, a opóźnionych jest około 40 proc. połączeń.

Opóźnienia i skasowane loty to duży problem dla pasażerów. Ale PLL LOT ma poważne problemy nie tylko z odwołaniami lotów, lecz również również z punktualnością. Przewoźnik wykonuje znacznie więcej operacji niż w analogicznych miesiącach ubiegłego roku, ale w kwietniu i w maju liczba odwołanych lotów wzrosła drastycznie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Według Skycop, formy która pomaga pasażerom w uzyskaniu odszkodowania w takich sytuacjach, w maju i w kwietniu 2018 odwołanych było 3,6 i 2,3 proc. lotów, względem 0,8 i 0,9 proc. w tych miesiącach w zeszłym roku. Znacznie gorsza jest też punktualność przylotów w maju: na czas przyleciało tylko 73 proc. samolotów, a w zeszłym roku było to 86 proc. Nie ma jeszcze zbiorczych danych za czerwiec. Ale na przykład serwis flightaware.com podaje, że tylko w piątek do południa LOT odwołał pięć lotów, a w czwartek nie odbył się m.in. lot z Nowego Jorku do Warszawy.

Pasażerom przysługuje prawo do odszkodowania w razie odwołanych lub mocno opóźnionych lotów. Czy zarząd LOT-u martwi się kosztami, jakie w związku z tym grożą firmie? Pewnie tak, ale nie można powiedzieć, że dodatkowych wydatków unika gdzie się da. Jak pisze Gazeta Wyborcza gdy w czwartek przyleciał do Polski pierwszy nowy Dreamliner, pomalowany w specjalne barwy z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, samolot eskortowały myśliwce F-16. Co więcej, samolot LOT-u musiał na nie czekać, więc krążył przez 45 minut nad wyspą Bornholm, nim powrócił na kurs do Warszawy.

https://twitter.com/RadioZET_NEWS/status/1013345360616607744

Źródło: Gazeta Wyborcza, radio ZET