Poseł PO Sławomir Nitras złożył pozew przeciwko Kancelarii Sejmu i marszałkowi Markowi Kuchcińskiemu. Chce zapłaty tytułem zwrotu “bezpodstawnie obniżonego uposażenia” i odszkodowania za nierówne traktowanie. O sprawie poinformował na Twitterze.

Przypomnijmy: Na początku czerwca prezydium Sejmu postanowiło na trzy miesiące obniżyć Nitrasowi o połowę uposażenie poselskie. Uznano, że Nitras, przerywając sejmowe wystąpienie premiera w punkcie dotyczącym wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło, “naruszył powagę Sejmu”. Nitras skomentował wówczas, że kara to przejaw “nękania” go przez polityków PiS. Już wtedy zapowiedział naradę z prawnikiem na temat ewentualnego pozwu.

Reklamy

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka stwierdził w przekazanej Polskiej Agencji Prasowej informacji, że “zasady obniżania uposażenia poselskiego są publicznie znane i wynikają z Regulaminu Sejmu”, “w każdym przypadku jest też podejmowana uchwała Prezydium Sejmu, doręczana zainteresowanemu posłowi wraz z uzasadnieniem”, a “posłom przysługuje też środek odwoławczy – wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy”.

Źródło: Twitter, PAP

Poprzedni artykułCzarne chmury nad Anną Anders. Chodzi o rejestr korzyści
Następny artykułPiS rozważa aresztowania? Siłowe rozwiązanie w sprawie Sądu Najwyższego