Poseł PO Sławomir Nitras złożył pozew przeciwko Kancelarii Sejmu i marszałkowi Markowi Kuchcińskiemu. Chce zapłaty tytułem zwrotu “bezpodstawnie obniżonego uposażenia” i odszkodowania za nierówne traktowanie. O sprawie poinformował na Twitterze.
Poniedziek przyniósł mi kolejny zakaz wyjazdu. Tym razem na Sesję OBWE @OSCE do Berlina. Składam pozew przeciwko @KancelariaSejmu i @MarekKuchcinski na podstawie art. 13 ust. 1 Ustawy z dnia 3.12.2010r o wdrożeniu przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania pic.twitter.com/8K9l0LFdpL
— Slawomir Nitras (@SlawomirNitras) July 2, 2018
Nic nowego. Gdy byłem przewodniczącym PKBWL, minister z PiS kilkukrotnie, bez podania przyczyn, odmawiał mi podpisu na delegacji do wypadków (w tym śmiertelnych). Nawet jak byłem na dyżurze. I co zrobiłem? Pojechałem za swoje. Obowiązek przede wszystkim.
— Maciej Lasek (@LasekMaciej) July 2, 2018
Komuna była rajem, w porównaniu co wyprawia PIS. Mam nadzieję że po ich przegranej w następnych wyborach, postawcie ich przed Trybunałem Stanu.
— Katarzyna Sawicka 🇵🇱🇪🇺🇬🇧 (@EveKasia) July 2, 2018
A czy fruwająca Anders też miewa"odmowy" ?😂😂😂
Tym bolszewikom marzy się chyba deponowanie paszportów i dowodów i wydawanie "pozwoleń" wszystkim "szczęśliwym mieszkańcom Kaczystanu"…,🤔🤔🤔— MaciekMathias (@MaciejWasilews2) July 2, 2018
Przypomnijmy: Na początku czerwca prezydium Sejmu postanowiło na trzy miesiące obniżyć Nitrasowi o połowę uposażenie poselskie. Uznano, że Nitras, przerywając sejmowe wystąpienie premiera w punkcie dotyczącym wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło, “naruszył powagę Sejmu”. Nitras skomentował wówczas, że kara to przejaw “nękania” go przez polityków PiS. Już wtedy zapowiedział naradę z prawnikiem na temat ewentualnego pozwu.
Chcesz czytać więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. |
Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka stwierdził w przekazanej Polskiej Agencji Prasowej informacji, że “zasady obniżania uposażenia poselskiego są publicznie znane i wynikają z Regulaminu Sejmu”, “w każdym przypadku jest też podejmowana uchwała Prezydium Sejmu, doręczana zainteresowanemu posłowi wraz z uzasadnieniem”, a “posłom przysługuje też środek odwoławczy – wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy”.
Źródło: Twitter, PAP