Rządowa rzeka pieniędzy płynie do Rydzyka

W ciągu ostatniego roku do instytucji związanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem trafiło ponad 750 tys. zł z Ministerstwa Środowiska. Chodzi o umowy zawierane przez resort m.in. z Radiem Maryja, Telewizją Trwam i Fundacją Lux Veritatis informuje Onet. Zdecydowana większość z tych pieniędzy została wypłacona, gdy szefem resortu był Jan Szyszko.

O współpracę z ojcem Rydzykiem zapytał ministerstwo poseł PO Mariusz Witczak. W odpowiedzi dowiedział się, że Ministerstwo Środowiska zapłaciło instytucjom związanym z redemptorystą ponad 750 tys. za 24 umowy m.in.:

  • Ponad 313 tys. za cykl audycji pt. „Coś wisi w powietrzu”, które dziewięć razy pojawiły się na antenie Telewizji Trwam.
  • Ponad 118 tysięcy złotych z budżetu państwa poszło na „opracowanie koncepcji merytorycznej konferencji naukowej wraz z zapewnieniem obsługi i infrastruktury oraz nagrania telewizyjnego promującego konferencję”. Chodzi o konferencję „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś”, która odbyła się w Toruniu, a za którą Fundacji Lux Veritas zapłaciło Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.
  • Fundacja Lux Veritatis otrzymała od podległego Ministerstwu Środowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prawie 74 tysiące złotych za przygotowanie i emisję konferencji naukowej „Żywność darem dla życia i zdrowia”.

Ministerstwo płaciło też za ogłoszenia w „Naszym Dzienniku”, obsługę szkoleń, realizację studiów podyplomowych czy nawet za usługi gastronomiczne, które świadczyła firma Bonum, właścicielka Geotermii Toruń – największa inwestycja realizowana obecnie przez toruńskich redemptorystów. Geotermię współfinansuje… resort środowiska, który w sumie ma przeznaczyć na ten cel 19,5 mln złotych.

Ponadto Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wypłaciło Rydzykowi 2 miliony złotych, a Ministerstwo Kultury na muzeum „Pamięć i Tożsamość” w Toruniu ma przeznaczyć 70 milionów złotych. Placówkę mają stworzyć wspólnie resort kultury i Fundacja Lux Veritatis.

Źródło: Onet.pl

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JanuszWaldek.KeckiSalto30 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Salto30
Gość
Salto30

Spadaj Heniek prosto do Torunia.

Janusz
Gość
Janusz

Przede wszystkim Twój komentarz nie wiadomo czego dotyczy,a co robiło PO/PSL? Też dawało dotacje dla ojca Rydzyka ale nie w takich wysokich kwotach jak daje partia rządząca.

Waldek.Kecki
Gość
Waldek.Kecki

Każdy rząd jaki by nie był daje dotacje dla tej Fundacji, bo jest ona instytucja jak każda inna i pieniądze idą na to na co są przeznaczone, bo jakby znikały w niejasnych okolicznościach to nikt by im kolejnych dotacji nie dawał. Wystarczy tylko logicznie pomyśleć. A wystarczy poszukać w internecie by znaleźć informacje że dotacje dostawali i od PiS-u, i od PO, i od PSL i od SLD i wszystkich innych którzy rządzili w ostatnich 25 latach w Polsce.