W ciągu ostatniego roku do instytucji związanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem trafiło ponad 750 tys. zł z Ministerstwa Środowiska. Chodzi o umowy zawierane przez resort m.in. z Radiem Maryja, Telewizją Trwam i Fundacją Lux Veritatis informuje Onet. Zdecydowana większość z tych pieniędzy została wypłacona, gdy szefem resortu był Jan Szyszko.

O współpracę z ojcem Rydzykiem zapytał ministerstwo poseł PO Mariusz Witczak. W odpowiedzi dowiedział się, że Ministerstwo Środowiska zapłaciło instytucjom związanym z redemptorystą ponad 750 tys. za 24 umowy m.in.:

  • Ponad 313 tys. za cykl audycji pt. “Coś wisi w powietrzu”, które dziewięć razy pojawiły się na antenie Telewizji Trwam.
  • Ponad 118 tysięcy złotych z budżetu państwa poszło na “opracowanie koncepcji merytorycznej konferencji naukowej wraz z zapewnieniem obsługi i infrastruktury oraz nagrania telewizyjnego promującego konferencję”. Chodzi o konferencję “Jeszcze Polska nie zginęła – wieś”, która odbyła się w Toruniu, a za którą Fundacji Lux Veritas zapłaciło Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.
  • Fundacja Lux Veritatis otrzymała od podległego Ministerstwu Środowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prawie 74 tysiące złotych za przygotowanie i emisję konferencji naukowej “Żywność darem dla życia i zdrowia”.

Ministerstwo płaciło też za ogłoszenia w “Naszym Dzienniku”, obsługę szkoleń, realizację studiów podyplomowych czy nawet za usługi gastronomiczne, które świadczyła firma Bonum, właścicielka Geotermii Toruń – największa inwestycja realizowana obecnie przez toruńskich redemptorystów. Geotermię współfinansuje… resort środowiska, który w sumie ma przeznaczyć na ten cel 19,5 mln złotych.

Reklamy

Ponadto Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wypłaciło Rydzykowi 2 miliony złotych, a Ministerstwo Kultury na muzeum “Pamięć i Tożsamość” w Toruniu ma przeznaczyć 70 milionów złotych. Placówkę mają stworzyć wspólnie resort kultury i Fundacja Lux Veritatis.

Źródło: Onet.pl

Poprzedni artykułKosiniak-Kamysz zaorał Kuchcińskiego
Następny artykułNiebywałe chamstwo korespondenta TVP. Jak nazwał I prezes SN?