Rządowa rzeka pieniędzy płynie do Rydzyka

W ciągu ostatniego roku do instytucji związanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem trafiło ponad 750 tys. zł z Ministerstwa Środowiska. Chodzi o umowy zawierane przez resort m.in. z Radiem Maryja, Telewizją Trwam i Fundacją Lux Veritatis informuje Onet. Zdecydowana większość z tych pieniędzy została wypłacona, gdy szefem resortu był Jan Szyszko.

O współpracę z ojcem Rydzykiem zapytał ministerstwo poseł PO Mariusz Witczak. W odpowiedzi dowiedział się, że Ministerstwo Środowiska zapłaciło instytucjom związanym z redemptorystą ponad 750 tys. za 24 umowy m.in.:

  • Ponad 313 tys. za cykl audycji pt. „Coś wisi w powietrzu”, które dziewięć razy pojawiły się na antenie Telewizji Trwam.
  • Ponad 118 tysięcy złotych z budżetu państwa poszło na „opracowanie koncepcji merytorycznej konferencji naukowej wraz z zapewnieniem obsługi i infrastruktury oraz nagrania telewizyjnego promującego konferencję”. Chodzi o konferencję „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś”, która odbyła się w Toruniu, a za którą Fundacji Lux Veritas zapłaciło Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.
  • Fundacja Lux Veritatis otrzymała od podległego Ministerstwu Środowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prawie 74 tysiące złotych za przygotowanie i emisję konferencji naukowej „Żywność darem dla życia i zdrowia”.

Ministerstwo płaciło też za ogłoszenia w „Naszym Dzienniku”, obsługę szkoleń, realizację studiów podyplomowych czy nawet za usługi gastronomiczne, które świadczyła firma Bonum, właścicielka Geotermii Toruń – największa inwestycja realizowana obecnie przez toruńskich redemptorystów. Geotermię współfinansuje… resort środowiska, który w sumie ma przeznaczyć na ten cel 19,5 mln złotych.

Ponadto Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wypłaciło Rydzykowi 2 miliony złotych, a Ministerstwo Kultury na muzeum „Pamięć i Tożsamość” w Toruniu ma przeznaczyć 70 milionów złotych. Placówkę mają stworzyć wspólnie resort kultury i Fundacja Lux Veritatis.

Źródło: Onet.pl

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JanuszWaldek.KeckiSalto30HENIEK Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldek.Kecki
Gość
Waldek.Kecki

Każdy rząd jaki by nie był daje dotacje dla tej Fundacji, bo jest ona instytucja jak każda inna i pieniądze idą na to na co są przeznaczone, bo jakby znikały w niejasnych okolicznościach to nikt by im kolejnych dotacji nie dawał. Wystarczy tylko logicznie pomyśleć. A wystarczy poszukać w internecie by znaleźć informacje że dotacje dostawali i od PiS-u, i od PO, i od PSL i od SLD i wszystkich innych którzy rządzili w ostatnich 25 latach w Polsce.

HENIEK
Gość
HENIEK

ONET SZYBKO ZAPOMNIAŁ CO ROBIŁO „PO/PSL”!!! JESTEŚCIE ŻYDOKOMUNĄ CZY CO ????????????? JAKI ONET TAKIE WIADOMOŚCI !!!

Salto30
Gość
Salto30

Spadaj Heniek prosto do Torunia.

Janusz
Gość
Janusz

Przede wszystkim Twój komentarz nie wiadomo czego dotyczy,a co robiło PO/PSL? Też dawało dotacje dla ojca Rydzyka ale nie w takich wysokich kwotach jak daje partia rządząca.