Prezydent związany z PiS zatrzymany przez CBA. Podejrzenie korupcji przy przetargu

Agencji CBA zatrzymali prezydenta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego – informuje RMF. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargach na sprzedaż należącej do Żyrardowa nieruchomości w nadmorskim Rewalu. Prezydent ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. CBA prowadziło śledztwo dotyczące ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż będącej własnością gminy Żyrardów nieruchomości w Rewalu, a także nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym tej gminy. Na tych gruntach, blisko nadmorskiej plaży, znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy należący do Żyrardowa.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


CBA zaznacza, że śledztwo jest wielowątkowe i cały czas trwają czynności.

Wojciech Jasiński został prezydentem Żyrardowa w 2014 roku. W wyborach pokonał kandydatkę Platformy Obywatelskiej. Jasiński jest bezpartyjny, ale w 2006 i w 2010 r. startował w wyborach samorządowych z list Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: RMF