[Counter-Box id="1"]

Gościem red. Marcina Bąka w programie „Wolne głosy – wieczorem”, był marszałek Senior, Kornel Morawiecki. “Spory maja nas prowadzić do rozkwitu a nie nas osłabiać. Tego typu spory nas osłabiają a nie podnoszą” – powiedział o niestawieniu się posłów Nowoczesnej i PO na Zgromadzeniu Narodowym.

Kornel Morawiecki stwierdził, że 550 lecie parlamentaryzmu to bardzo ważna rocznica. Wskazał, że w prezydent Andrzej Duda w sowim przemówieniu trafnie stwierdził, że parlamentaryzm, to nasz kod genetyczny i tak naprawdę, to nasz kraj jest przykładem dla innych krajów. Skomentował także nieobecność posłów “totalnej opozycji” na Zgromadzeniu Narodowym.

Reklamy

“550-lecie parlamentaryzmy to przykład od naszych przodków jak się zachowywać. Zmartwiła mnie nieobecność PO na tej uroczystości. To wydarzenie byłoby jeszcze poważniejsze. To mnie boli. Mimo naszych sporów, walki politycznej, nie można tym rzutować na tę wielką tradycję, a to było pomniejszenie tej wielkiej spuścizny” – stwierdził Marszałek Senior.

“Demokracja to nie rządy większości a zgoda na rządy większości. Jest szare pole, ale nie zawsze trzeba je traktować jako pole walki. Spory, maja nas prowadzić do rozkwitu a nie nas osłabiać. Tego typu spory nas osłabiają a nie podnoszą” – oznajmił Morawiecki.

Kornel Morawiecki skomentował także sprawę procesu oczyszczania zawodu sędziowskiego.

“To był proces gdzie trzeba wejść na wyższe tony niż samo prawo. Dobro narodu powinno być ponad prawem. Prawo jest zapisane od kropki do kropki ale to duch ma się liczyć, nie litera prawa. Demokracja jest taką władzą, że wtedy będzie skuteczna, gdy będzie zgoda na rządy większości, jeśli będzie prowadziła do ładu a nie nas rozbijała. Boje się, że za dużo jest różnic. Trzeba coś z tym zrobić” – stwierdził.

Źródło: TV Republika

Poprzedni artykułMateusz Morawiecki boi się bitwy pod Grunwaldem?
Następny artykułNieudacznicy z ministerstwa zdrowia. Lek z refundacja droższy niż bez