“Naprawianie zegarka za pomocą młotka” Zgorzelski ostro o reformie sądownictwa. 

Ostre słowa na temat reformy sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości wypowiedział Piotr Zgorzelski w czasie programu “Ława polityków” na antenie TVN24.

“To, co PiS robi z wymiarem sprawiedliwości, to jest w istocie naprawianie zegarka za pomocą młotka. W ostatnich dniach ukazała się bardzo trafna analiza Klubu Jagiellońskiego, którego nie można posądzać o brak sympatii do władzy, gdzie są zdiagnozowane istotne problemy wymiaru sprawiedliwości, które polegają przede wszystkim na tym, że jest niewydolność organizacyjna, co przekłada się na sprawność orzeczniczą i to te główne problemy – stwierdził Piotr Zgorzelski w „Ławie polityków’ TVN24 i dodał, że “PiS i zakiwali się w tzw. reformowaniu SN, bo wzięli sobie na celownik – nie wiedzieć czemu – prezes Gersdorf, uważając, że konstytucyjna kadencja I prezesa SN zapisana na sześć lat, według nich po prostu może trwać cztery.”

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Źródło: TVN24