W kuriozalnym wywiadzie, który przeprowadził jeden z prorządowych dziennikarzy, Michał Karnowski z prezesem TVP, Jackiem Kurskim, padają między pytanie o upolitycznienie telewizji publicznej:

A upolitycznienie? Słyszy pan te zarzuty, te słowa o “zhańbieniu zawodu dziennikarza, podeptaniu misji publicznej” – pyta Karnowski

Reklamy

 

Słyszę te epitety, wyzwiska, kłamstwa i to oczywiście nie jest nic miłego – odpowiada Kurski i dodaje: Siła nienawistnej kampanii, z którą spotyka się odrodzona TVP, jest dowodem na to, że projekt budowy medium narodowej tożsamości się powiódł […] Tworzymy pluralizm, dajemy ludziom realny wybór, pokazujemy prawdę. Nie prowadzimy agitacji za jakąkolwiek partią polityczną, choć uważam, że telewizja publiczna musi pokazywać racje władzy, obozu, który wygrał, z zapewnieniem oczywiście pakietu obecności opozycji. – mówi w innym miejscu wywiadu.

Na te słowa błyskawicznie zareagowali internauci na popularnym portalu społecznościowym Wykop, którzy jedną infografiką obnażyli hipokryzję i obłudę Jacka Kurskiego:

Tak wygląda prawdziwy obraz przekazu Telewizji Polskiej. Jedna partia, jeden wódz, jeden przekaz o rzekomych sukcesach… Celnie podsumowuje to poniższy mem:

A oglądalność TVP spada.

Według głosów z wewnątrz TVP, wywiad z Jackiem Kurskim obliczony był nie tylko na użytek wewnętrzny PiS, jako deklaracja lojalności, ale również jako komunikat do reklamodawców, których TVP ma ciągle za mało, by osiągać dobre wyniki finansowe.

Poprzedni artykułMiażdżąca opinia profesora Wróbla z UJ
Następny artykułJak w Korei Północnej? Rodzinne klany PiS chcą rządzić Polską.