Kuriozalny wywiad z prezesem TVP. Internauci demaskują hipokryzję Kurskiego

W kuriozalnym wywiadzie, który przeprowadził jeden z prorządowych dziennikarzy, Michał Karnowski z prezesem TVP, Jackiem Kurskim, padają między pytanie o upolitycznienie telewizji publicznej:

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


A upolitycznienie? Słyszy pan te zarzuty, te słowa o “zhańbieniu zawodu dziennikarza, podeptaniu misji publicznej” – pyta Karnowski

 

Słyszę te epitety, wyzwiska, kłamstwa i to oczywiście nie jest nic miłego – odpowiada Kurski i dodaje: Siła nienawistnej kampanii, z którą spotyka się odrodzona TVP, jest dowodem na to, że projekt budowy medium narodowej tożsamości się powiódł […] Tworzymy pluralizm, dajemy ludziom realny wybór, pokazujemy prawdę. Nie prowadzimy agitacji za jakąkolwiek partią polityczną, choć uważam, że telewizja publiczna musi pokazywać racje władzy, obozu, który wygrał, z zapewnieniem oczywiście pakietu obecności opozycji. – mówi w innym miejscu wywiadu.

Na te słowa błyskawicznie zareagowali internauci na popularnym portalu społecznościowym Wykop, którzy jedną infografiką obnażyli hipokryzję i obłudę Jacka Kurskiego:

Tak wygląda prawdziwy obraz przekazu Telewizji Polskiej. Jedna partia, jeden wódz, jeden przekaz o rzekomych sukcesach… Celnie podsumowuje to poniższy mem:

A oglądalność TVP spada.

Według głosów z wewnątrz TVP, wywiad z Jackiem Kurskim obliczony był nie tylko na użytek wewnętrzny PiS, jako deklaracja lojalności, ale również jako komunikat do reklamodawców, których TVP ma ciągle za mało, by osiągać dobre wyniki finansowe.