[Counter-Box id="1"]

“Działania w różnych formach zmierzające do obrony konstytucyjnych pryncypiów budzą szacunek” napisała Małgorzata Gersdorf w liście opublikowanym na stronie Sądu Najwyższego.

“Od szeregu miesięcy mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na sądownictwo, w tym na Sąd Najwyższy. (…) Wprowadzane zmiany legislacyjne zmierzają do ostatecznego zdominowania sądownictwa przez władzę wykonawczą” – napisała pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i dodała: “Pragnę podziękować wszystkim, którym nie jest obojętny stan polskiego sądownictwa. Sądownictwo to wymaga rzeczywistej modernizacji i zmian na miarę oczekiwań społeczeństwa, a od bez mała trzech lat spotyka się wyłącznie ze zmianami kadrowymi zmierzającymi do uzyskania przez rządzącą większość wpływu na działania sądów, wpływu który przekracza wyznaczone Konstytucją RP granice.”

Reklamy

“Chcę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w ten obywatelski protest, tym, którzy w nim uczestniczą, biorąc udział w licznych i bardzo nielicznych manifestacjach i tym, którzy zabierają głos w przestrzeni publicznej, okazując przywiązanie do demokratycznych wartości i próbując uświadomić społeczeństwu niebezpieczeństwa związane z wprowadzanymi zmianami. (…) Wasza postawa budzi szacunek nie tylko mój i sędziów, ale całego demokratycznego świata” – zakończyła podziękowania Małgorzata Gersdorf.

Źródło: sn.gov.pl, twitter, Wirtualna Polska

 

 

Poprzedni artykułFirmy rodzinne będą obciążone nowym podatkiem
Następny artykułMasowe protesty przed Sejmem i Senatem