[Counter-Box id="1"]

Wiceminister Mariusz Orion Jędrysek w rocznicę Powstania Warszawskiego wystąpił razem ze swoim szefem – ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem. Obaj założyli na garnitury powstańcze opaski i stanęli przed kamerami na dziedzińcu resortu. To co powiedzieli wprawiło niektórych w osłupienie.

Minister Kowalczyk mówił bez kontrowersji. Podkreślił, że Powstanie Warszawskie było wielkim, bohaterskim zrywem ludności stolicy przeciwko niemieckiemu okupantowi. – Było też ogromnym dramatem, bo przez te 63 dni nierównych walk, powstańcy z wielką determinacją i siłą walczyli z hitlerowskim okupantem – zaznaczył.

Reklamy

Temat podchwycił jego zastępca. I wygłosił słowa, w których połączył ofiarę powstańców i cywilnej ludności Warszawy z pracą rządu PiS.

– Póki my walczymy, tworzymy silną Polskę, bo nie chcemy, żeby coś takiego się kiedykolwiek powtórzyło… I jeśli my zwyciężymy, to znaczy, że oni też zwyciężyli, bo to jest jedna walka – mówił Mariusz Orion Jędrysek. – Dlatego wzywam wszystkich, by walkę o silną Polskę kontynuować w oparciu o to, co mamy. Ta niby beznadziejna walka przez 63 dni pokazała nam wielką determinację. My musimy to kontynuować, bo jeśli my dzisiaj byśmy przegrali, to nie tylko ta krew dotychczasowa pójdzie na marne, ale ci, którzy będą po nas, będą mieli znacznie trudniej. Cześć i chwała bohaterom! – zakończył wiceminister.

Jego wypowiedź wywołała poruszenie wśród internautów. Nie trzeba specjalnej interpretacji słów wiceministra, by zrozumieć, że zrównał on walkę powstańców z obecnym zarządzaniem Polską.

https://twitter.com/tynxik/status/1024762031499567116

 

Źródło: TVN24

Poprzedni artykułPisowska sprawiedliwość jak za komuny? Wyrok się nie podobał, prześwietlają życiorys sędzi
Następny artykułSąd Najwyższy mówi PiS stop. Ustawa zawieszona