“Jeśli czekamy na wojnę, to ona już trwa. To Syria, Irak, Afganistan, Jemen i Ukraina. Pytanie, czy dotrze do Polski. Tak, jeśli Polska będzie niestabilna, podzielona i skłócona z sojusznikami. Wtedy będzie doskonałym celem dla Rosji” – powiedział na festiwalu w Kostrzynie generał Mirosław Różański, były dowódca generalny polskich sił zbrojnych.

W trakcie festiwalu Pol’and’Rock, dawniej Woodstock, generał Różański, były dowódca polskich sił zbrojnych, usunięty przez PiS, spotkał się z młodzieżą.

Reklamy

“Wojna już trwa. To wojna gospodarcza, informacyjna i ona nas otacza. Jeśli nic się nie zmieni, to wojna może dotrzeć do Polski. Politycy budują nasze bezpieczeństwo. Jeśli nasz kraj dalej będzie dzielony przez polityków, którzy do tego źle traktują naszych sąsiadów i jeśli nasz potencjał gospodarczy będzie obniżany, to wojna tutaj też może nastąpić, tak jak na Ukrainie. To jest rzecz, na którą mamy wpływ. Każda wojna jest bowiem kontynuacją polityki państwa. To politycy tworzą niebezpieczne sytuacje i oni swoją polityką generują napięcie. Zła polityka przeradza się w konflikt zbrojny. A to my mamy wpływ na to, kto nami rządzi. Politycy grają na emocjach i budują na tym swoją popularność, ale od was zależy wyczuwanie prawdziwych intencji ich działania.” – powiedział i ocenił politykę zagraniczną: “Nie lubimy Niemców, mamy problemy z Ukrainą. Dokładnie tak jak Syria ze swoimi sąsiadami. Społeczeństwo syryjskie jest podzielone, a u nas jest podział na lepszy i gorszy sort. Nasze elity są nieodpowiedzialne. Rosja może zaatakować słaby i zdestabilizowany kraj, do tego obrażony na UE i nie potrafiący dogadać się z NATO. Rosja nie zaatakuje kraju silnego, który ma przyjaciół, bo będzie wiedziała, że jej się to nie opłaci. Musimy więc budować silną Polskę i dobre relacje z sąsiadami, bo tylko dobre alianse są gwarancją naszego bezpieczeństwa.”

Generał przypomniał, że wojna gospodarcza i cybernetyczna na świecie trwa od dawna, właściwie od 11 września 2001 roku. Polem walki były już Afganistan, Irak i Syria oraz inne kraje. Do tego trwa cyberwojna.

Źródło: WOŚP

Poprzedni artykułMocne! Gołota zaskakuje i kandyduje z listy PSL.
Następny artykułRzecznik Sądu Najwyższego miażdży opinie prezydenta i ministrów PiS