Tak PiS traktuje Polskę lokalną. Podlaska miejscowość chce od nich odszkodowań

Podlaska miejscowość chce odszkodowania za decyzję Prawa i Sprawiedliwości informuje TVN24. Grabówka, która miała zostać gminą w 2016 roku żąda trzech milionów złotych. Były obietnice polityków, był też wyrok Trybunału Konstytucyjnego i to po zmianach wprowadzonych przez PiS, ale nawet to nie pomogło.

Grabówka, choć status gminy po dwudziestu latach walki uzyskała, co było decyzją rządu Ewy Kopacz, chwilę później go straciła. To z kolei było skutkiem interwencji rządu Beaty Szydło. „Partia Prawo i Sprawiedliwości szła do wyborów z hasłami, że cofnie gminę i z tego powodu odniosła na naszym terenie sukces” – twierdzi Tadeusz Karpowicz sołtys Grabówki, radny gminy Supraśl.

W sporze chodzi głównie o pieniądze. „Tereny, które chcą wejść w obszar nowej gminy – Grabówka – generują przychód do gminy Supraśl. Około 70 procent całego budżetu gminy Supraśl” – powiedział Radosław Sakowski, radny z Zaścianek.

Mieszkańcy widzą dysproporcje w wydatkach i liczą, że Grabówka stanie się gminą. Sprawą zajął się Trybunał Konstytucyjny, który w trzyosobowym, wybranym już za rządów PiS-u składzie orzekł, że wycofanie decyzji o utworzeniu gminy było złamaniem konstytucji.

W ocenie profesora Marka Chmaja, orzeczenie trybunału jest jednoznaczne. „Rada Ministrów powinna teraz wydać rozporządzenie tworzące gminę Grabówka” – twierdzi profesor.

Tymczasem MSWiA nie widzi problemu. Mimo orzeczenia trybunału, nie planuje utworzenia gminy.

Źródło: tvn24.pl

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Mam wasAndrea Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrea
Gość
Andrea

Głosujcie dalej na partie z bogiem na sztandarach! Będziecie mieć kościół i budkę z piwem na pocieszenie!

Mam was
Gość
Mam was

Obiecanki cacanki a głupiemu radość