Wiceminister finansów Leszek Skiba, który wcześniej pracował w Narodowym Banku Polskim to specjalista od makroekonomii. Ostatnio powiedział kilka ważnych słów o stanie finansów naszego kraju. Jego wypowiedź cytuje Business insider.

Po czerwcu b.r. rząd odnotował nadwyżkę na poziomie 9,5 mld zł.  Tymczasem teraz wiceminister finansów powiedział, że „potrzeba jeszcze paru dni, żeby dokładnie policzyć dochody i wydatki budżetu po lipcu. Pierwszy obraz wskazuje jednak na to, że jesteśmy na minusie i po siedmiu miesiącach tego roku będziemy mieć deficyt. Nie wiemy, jaka to będzie liczba, wiemy jednak, że będzie poniżej zera.” Następnie dodał, że „nadwyżka po pierwszej połowie roku była wynikiem nie tylko strony dochodowej, ale też przesuwania wydatków, m. in. jeśli chodzi o programy współfinansowane ze środków europejskich. Deficyt w tej części roku był zaplanowany. W kolejnych miesiącach będzie się on pogłębiał, w ustawie zapisane mamy 41,5 mld zł.”

Zapytany o wykonanie budżetu na koniec roku Skiba powiedział, że raczej nie należy oczekiwać, iż niewykonanie deficytu osiągnie poziom 20 mld zł, jak prognozują niektórzy ekonomiści.

Źródło: Business insider

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JolandaZbigniew Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbigniew
Gość
Zbigniew

Przecież to oni wiedzieli od samego początku, że tak będzie. Z tego powodu kradli, brali dla siebie jak najwięcej. A nawet wrobili Morawieckiego lub był on w ich układzie, gadali mu bajki, że się wyrobi lub je znajdzie na zabajkalu, podpowiadali mu jak i na kogo go zwalić, byle im dawał, byle rząd wyglądał ładnie, ale też że „jakoś to będzie”!

Jolanda
Gość
Jolanda

Mam dość!!!!