PSL chce ustawowego zniesienia dwóch rat tegorocznego podatku rolnego oraz utworzenia Funduszu Stabilizacji Dochodów Rolniczych informuje portal Agropolska. Rozwiązania proponowane przez ludowców mają pomóc rolnikom m.in. w odtworzeniu dochodów utraconych w wyniku suszy.

Piotr Zgorzelski, poseł PSL uczestniczył w Soczewce pod Płockiem w powiatowej konwencji PSL. Podczas konferencji prasowej zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o pilne działania na rzecz rolnictwa, m.in. w związku z suszą. “PSL apeluje do pana premiera, aby nareszcie zaczął podejmować decyzje korzystne dla polskiego rolnictwa, bowiem sytuacja jest nadzwyczajna i wymaga nadzwyczajnych rozwiązań” – oświadczył. Jak dodał, jego partia domaga się konkretnych rozwiązań, które powinny być wprowadzone ustawowo, a projekty proponowanych zmian znajdują się już w parlamencie.

Reklamy

Wśród postulatów PSL, Zgorzelski wymienił zmianę ustawy o podatku rolnym, która umarzałaby jego płatność przypadającą na 15 września i 15 listopada. Różnica w wysokości udziału we wpływach z podatku rolnego pokryta zostałaby z budżetu państwa.

Poseł PSL zaznaczył, że do projektu tego nawiązuje propozycja utworzenia Funduszu Stabilizacji Dochodów Rolniczych, dzięki któremu rolnicy w wyniku suszy, spadku cen, otrzymywaliby szybką rekompensatę za produkty rolne.

Jak wyliczył poseł PSL, koszty wprowadzenia trzech proponowanych rozwiązań legislacyjnych, wspierających rolnictwo, to do 5 mld zł rocznie.

Źródło: Agropolska

Poprzedni artykułPrzekupił środowisko rektorów? Konstytucja dla Nauki kosztowała 6 mln zł
Następny artykułSamorządowcy z Jaktorowa maja dość obłudy rządu w sprawie gigantycznego lotniska.