PSL chce zniesienia rat podatku rolnego

PSL chce ustawowego zniesienia dwóch rat tegorocznego podatku rolnego oraz utworzenia Funduszu Stabilizacji Dochodów Rolniczych informuje portal Agropolska. Rozwiązania proponowane przez ludowców mają pomóc rolnikom m.in. w odtworzeniu dochodów utraconych w wyniku suszy.

Piotr Zgorzelski, poseł PSL uczestniczył w Soczewce pod Płockiem w powiatowej konwencji PSL. Podczas konferencji prasowej zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o pilne działania na rzecz rolnictwa, m.in. w związku z suszą. “PSL apeluje do pana premiera, aby nareszcie zaczął podejmować decyzje korzystne dla polskiego rolnictwa, bowiem sytuacja jest nadzwyczajna i wymaga nadzwyczajnych rozwiązań” – oświadczył. Jak dodał, jego partia domaga się konkretnych rozwiązań, które powinny być wprowadzone ustawowo, a projekty proponowanych zmian znajdują się już w parlamencie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wśród postulatów PSL, Zgorzelski wymienił zmianę ustawy o podatku rolnym, która umarzałaby jego płatność przypadającą na 15 września i 15 listopada. Różnica w wysokości udziału we wpływach z podatku rolnego pokryta zostałaby z budżetu państwa.

Poseł PSL zaznaczył, że do projektu tego nawiązuje propozycja utworzenia Funduszu Stabilizacji Dochodów Rolniczych, dzięki któremu rolnicy w wyniku suszy, spadku cen, otrzymywaliby szybką rekompensatę za produkty rolne.

Jak wyliczył poseł PSL, koszty wprowadzenia trzech proponowanych rozwiązań legislacyjnych, wspierających rolnictwo, to do 5 mld zł rocznie.

Źródło: Agropolska