Problem przepełnionych i ciasnych podstawówek dotyczy najczęściej dużych miast, bo to w nich rodzi się i mieszka najwięcej dzieci. Dyrektorzy wielkomiejskich podstawówek musieli wprowadzić zmianowy system nauki, a szkoły zaadoptowały na klasy każdą przestrzeń. Problemem jest też przeładowany materiał. Niektóre dzieci spędzają w szkole po 12 godzin… “Koalicja nie dla chaosu w szkole” wystosowała petycję do minister edukacji narodowej.

“Żądamy niezwłocznego dostosowania podstawy programowej dla szkół podstawowych do możliwości uczniów, szczególnie tych z klas siódmych i ósmych oraz do liczby godzin przewidzianych na poszczególne przedmioty w planach ramowych.” – napisała Koalicja nie dla chaosu w szkole. Domaga się zmiany programu pisząc, że “Odchudzenie podstawy programowej jest konieczne. Przy tygodniowym 34-40 godzinnym planie lekcji i konieczności wytężonej nauki w domu każdego dnia, również w weekendy, wielu dzieciom nie starcza czasu nie tylko na rozwój własnych zainteresowań, ale nawet na dostatecznie długi sen. Nadmierny wysiłek przerasta psychiczne i fizyczne możliwości nastolatków, zniechęca ich do nauki i może stać się przyczyną wielu zaburzeń.”

Swoje przykłady podają internauci – rodzice i uczniowie. Zwracają uwagę na przeładowany program, nadmiar religii, niedomiar historii.

Reklamy

 

Opozycja też protestuje.

Źródło: Twitter

Poprzedni artykułPSL zaczyna kampanie zaskakująca konwencją. Innowacje i tradycja.
Następny artykułProfesor Gersdorf pokazuje klasę. Tak należy przestrzegać prawa