Prezent dla bogatych.

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy – wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki przedstawił plan stworzenia nowej – 19-stej dzielnicy w Warszawie. Ma być to „smart city” wzdłuż Wisły. – To będzie dzielnica przyszłości, z której Warszawa będzie znana na całym świecie. Pełna innowacji. (…) To jest prawie osiem tysięcy hektarów pod inwestycje, czyli prawie obszar Żoliborza – tłumaczył wiceminister PiS.

Jaki zapowiedział również, że w „smart city” będą najniższe, w tej części Europy, podatki dla innowacji. Działacze miejscy szybko jednak zorientowali się kto zyska na ulgach podatkowych kandydata PiS.

Reklamy

– Patryk Jaki wspominał o zwalnianiu z podatków firm na obszarze swojej Dzielnicy Przyszłości. Bardzo ciekawe, bo obszar Portu Praskiego należy do Zygmunta Solorza-Żaka. Czy to jego więc Jaki chce zwalniać z podatków? – zauważył Jan Popławski z Miasto Jest Nasze.

Źródło: NaTemat

Poprzedni artykułLiroy proponuje debatę po angielsku. „Chcę zobaczyć, co każdy kandydat jest w stanie sprzedać potencjalnemu inwestorowi”
Następny artykułMnóstwo bardzo dobrych pomysłów i konkrety. Konwencja wyborcza PSL najlepsza