Kampania jest najważniejsza?

Opozycja domaga się od wiceministra Patryka Jakiego ustąpienia ze stanowiska. Według opozycji Jaki, któremu podlega służba więzienna, zaniedbuje obowiązki służbowe, skupiając się na kampanii wyborczej (urzędujący wiceminister walczy o prezydenturę w Warszawie).

Reklamy

Opozycja wskazuje na tragedię jaka miała miejsce w Warszawie. Kilka dni temu przebywający na przepustce Artur K. zamordował konkubinę i dziecko. Mężczyzna korzystał z przepustek około 90 razy (został skazany na 15 lat więzienia za zabójstwo swojej ówczesnej partnerki w 2004 roku).

– W ostatnich dniach opinią publiczną wstrząsnęła wiadomość o podwójnym morderstwie dokonanym przez bandytę, który przebywał na przepustce. Okazuje się, że to nie pierwszy taki przypadek. (…) Ten przykład śmierci dwóch niewinnych osób obrazuje to, co w tej chwili dzieje się z nadzorem nad polskim więziennictwem. Osobą, która powinna nadzorować więziennictwo jest wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki – stwierdził były minister sprawiedliwości Borys Budka.

– Każdy sprawujący funkcję ministerialną ponosi szczególną odpowiedzialność za obszar, który nadzoruje. Nawet jeśli za poszczególne błędy nie odpowiada karnie, to za tragedię, które wydarzają się w nadzorowanym przez niego obszarze, ponosi odpowiedzialność polityczną. (…) Tragedia sprzed kilku dni jasno pokazuje, że Patryk Jaki nie jest w stanie utrzymać nadzoru nad więziennictwem – komentowała tragedię posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Źródło: Wprost

Poprzedni artykułNowe fakty w sprawie afery PCK i PiS
Następny artykułKabaret! Prorządowy „dziennikarz” skarży się, że prywatny bank nie dał mu pieniędzy