[Counter-Box id="1"]

Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, zawstydził Ministerstwo Edukacji Narodowej i minister Annę Zalewską. Od kilku dni ZNP korzysta z bardzo nowoczesnej formy komunikacji z nauczycielami jaką jest aplikacja mobilna. Na razie dostępna jest na telefony z systemem Android, ale Związek już zapowiada jej rozwój i wprowadzenie na inne systemy. Tymczasem MEN nadal mentalnie jest gdzieś w epoce glinianych tabliczek i świeczek.

Sytuacja polskiej szkoły jest fatalna. Słabo opłacani, zdemotywowani nauczyciele, przeładowane programy, niedostosowane do XXI wieku,  ciężkie tornistry. Zamiast dawać naszym dzieciom nadzieję na lepsze jutro, dobrą pracę i rozwój, szkoła zajmuje się realizowaniem biurokratycznych obowiązków, nakładanych przez MEN. Zamiast ciekawych lekcji, jest nudne wkuwanie. Nic dziwnego, że większość uczniów traktuje szkołę jako przykry obowiązek.

Reklamy

Anna Zalewska skrupulatnie to ukrywa, ale to właśnie ona personalnie oraz jej szef, prezes PiS, Jarosław Kaczyński, są odpowiedzialni za tą katastrofę. Tymczasem nie ma większej wartości niż dzieci. A szkoła ma być miejscem, w którym znajdą wiedzę przydatną dla ich przyszłości a nie zbędne głupoty, napisane 100 lat temu.

Brak tej wizji w PiS jest przytłaczający. Zwiększanie ilości godzin historii, odbieranie matematyki czy informatyki, to wyraz najczystszej głupoty i krótkowzroczności. ZNP to dostrzega i zmienia się, bo  widzi potrzebę zmian w tym zakresie.

A poza tym fakt, że nauczyciel po studiach dostaje 1400 złotych jest uwłaczający ludzkiej godności pani minister.

 

Poprzedni artykułMarek Jakubiak z Kukiz’15 zachęca do głosowana na Jakiego. Mimo, że sam kandyduje
Następny artykułKonstytucja dla biznesu skopiowany pomysł premiera Piechocińskiego? Zaskakujący raport FOR