Nowa władza obiecywała cuda, miało być skromnie, z umiarem. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Najwyższa pensja to ponad 13,3 tysiąca złotych na rękę. Średnia wynagrodzenia to aż 5,5 tysiąca złotych. Tak dobrze zarabia się w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Mimo to jego nowy rzecznik twierdzi, że to za mało. Hipokryzja i zakłamanie czy może im się po prostu należy?

Szokujące zarobki urzędników to nie wszystko. Każdy z nich ma umowę o pracę a prezydent zatrudnia ponad 340 osób! Ta armia urzędników nie ma zbyt wiele pracy, bo w czasach, gdy wszystko można załatwić przez komputer czy smartfona takie zatrudnienie nie znajduje żadnego uzasadnienia. A wszystko odbywa się na nasz koszt. Zatrudnienie to nie wszystko, prezydent lubi dokonywać też luksusowych zakupów, takich jak np. elektryczne BMW, którym co prawda nie jeździ, ale “wpisuje się w politykę elektromobilności”. Kosztowne wpisywanie…

Reklamy

Pazerność na pieniądze w PiS jest jak widać ogromna. Po raz kolejny władza pokazuje swoją prawdziwą, brzydką twarz pazerności, zachłanności i zwyczajnego braku umiaru.

Dane ujawniła Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułKler zmieni wyborczy wynik? Rekordowa frekwencja w kinach
Następny artykułTrwa kampania ocieplania wizerunku Andrzeja Dudy. Ale ten plan nie zadziała?