Potężny cios w polskich rolników. Stany Zjednoczone zawieszają import mięsa z Polski z powodu ASF

Czy polskim hodowlom grozi kompletny upadek? Stany Zjednoczone wstrzymują import polskiego mięsa z powodu ASF. To potężny cios w polskich rolników, dla których USA jest poważnym rynkiem zbytu. Z powodu opieszałości i niekompetencji władzy ASF rozprzestrzenia się w Polsce a hodowcy stają na skraju bankructwa, z powodu wybijania stad i braku możliwości sprzedaży mięsa.

Jedynym konkretnym pomysłem rządu na ASF było… postawienie płoty na polskiej granicy wschodniej. Miało to rzekomo zatrzymać rozprzestrzenianie się choroby. Jednak decyzję tą podjęto w momencie, gdy zasięgiem ASF objęta była już cała wschodnia Polska. W tej sytuacji jakikolwiek płot nic nie zmieniał. Urzędniczy marazm, biurokracja i brak zrozumienia problemu doprowadziły do wielu tragedii, bo rolnicy zostali zmuszeni do wybijania nawet zdrowych stad.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Decyzja USA to ogromny cios w polskie rolnictwo, które część swoich przychodów czerpie z eksportu mięsa. Do niedawna polskie produkty uchodziły za najwyższej jakości, bezpieczne i zdrowe. Jak widać dzisiaj się to zmieniło.

źródło: Business Insider