Smutek, żal i złość. Takie nastroje muszą od wczorajszego popołudnia towarzyszyć funkcjonariuszom medialnym popierającym układ władzy, skoro w sieci pojawiają się coraz ostrzejsze komentarze. To reakcja na wynik wyborów ale też uzewnętrznienie targających tymi ludźmi emocji. Marzena Nykiel, naczelna wPolityce.pl, nie przebierała w słowach i określiła mieszkańców miast takimi słowami.

Redaktor naczelna wPolityce.pl i publicystka tygodnika Sieci użyła słów takich jak cwaniaki, złodzieje i kombinatorzy. Dzielenie ludzi jest nie tylko obraźliwe ale przede wszystkim może być odbierane jako wyraz wyjątkowego prymitywizmu myślowego.

Reklamy

Od dłuższego czasu spod uładzonych słów przebija się w propisowskich wypowiedziach nienawiść w takiej pierwotnej, czysto złej formie. Wybory zdzierają maski i pokazują jakie emocje targają wnętrzem apologetów władzy.

To smutne, pełne nienawiści bytowanie, obnaża także pewnego rodzaju duchową pustkę, w której radość życia i pragnienie własnego rozwoju zostaje zastąpione przez wirtualny świat, w którym funkcjonują my i oni. A to już chyba wstęp do schizofrenii.

Poprzedni artykułGdańsk: Adamowicz ograł wszystkich
Następny artykułSytuacja strajkowa w LOT zaostrza się. Czy ktoś panuje nad tą firmą?