Nacjonalizacja mediów wchodzi w nową fazę? Kto da Karnowskim 300 milionów na zakup Radia Zet?

Nacjonalizacja głównych mediów to pisowski mokry sen. Przejęcie kontroli nad stacjami komercyjnymi umożliwiłoby zwiększenie nacisku partyjnej propagandy wśród społeczeństwa tymczasem okazuje się, że na sprzedaż wystawiono Radio Zet a zakupem rozgłośni zainteresowani są między innymi bracia Karnowscy, prowadzący propisowski portal wPolityce. Problem w tym, że zakup Radia Zet to wydatek rzędu 300 milionów złotych a tyle pieniędzy bracia na pewno nie mają. Czy zakup sfinansuje PKO BP?

PiS ma obecnie do dyspozycji telewizję publiczną, grupę Polskiego Radia i duże portale internetowe a także dziesiątki mniejszych przedsięwzięć. W wielu przypadkach używa ich do siania topornej propagandy, mającej na celu dyskredytować opozycję i pokazywać rzeczywiste i urojone sukcesy rządu.

Reklamy

Nacjonalizacja mediów może doprowadzić do tego, co znamy tylko z lat komuny, gdzie cała informacja przechodziła przez urząd cenzora a społeczeństwo miało do dyspozycji wyłącznie oficjalną linię partii. To kiedy na ulicy Mysiej w Warszawie powstanie Urząd Kontroli Myśli?

I kto załatwi kredyt na tak ogromną sumę?