[Counter-Box id="1"]

Dzień bez wpadki władzy to dzień stracony. Okazuje się, że do wizualizacji Centralnego Portu Lotniczego użyto grafiki projektu lotniska w Amsterdamie i to bez praw autorskich. Do tego inne ilustracje kupiono po prostu w serwisie ze zdjęciami Shutterstock. To amatorszczyzna – komentują osoby na codzień zajmujące się profesjonalnie grafiką. W przypadku tak poważnych projektów zwykle robi się swoje własne a nie kupuje gotowe.

Problematyczne jest też samo logo, które nie ma nic wspólnego z profesjonalnym kreowaniem wizerunku. Bardziej przypomina znak drogowy i ogóle nie powinno zostać wybrane. Ale największą wpadką całego projektu jest w ogóle sam pomysł. Centralny Port Komunikacyjny przypomina wielkie inwestycje komunizmu – kosztowne, generujące ogromne straty i sztucznie utrzymywane by cieszyć oko władzy niezależnie od kosztów.

Reklamy

Amatorzy, po prostu amatorzy. Jeśli z projektem jest taki problem, to strach pomyśleć co będzie z realnym projektem. A może to i lepiej, bo się po prostu nie uda i przyszłe pokolenia nie będą płacić ogromnych długów, zaciągniętych na jego budowę?

źródło: Bezprawnik.pl, Money.pl, Pasazer.com

Poprzedni artykułPodsumowanie trzech lat rządów PiS. Nie wypada korzystnie
Następny artykułLuki w oświadczeniu majątkowym wiceministra finansów. Sprawa jest poważna