Fabryka fake newsów? Internauta zweryfikował informacje TVP i odkrył szokującą prawdę.

telewizja-klamie

„Leszek Czarnecki zniszczył mi zdrowie i życie. Oszukał mnie na miliard złotych” brzmi sensacyjny tytuł jednego z materiałów na portalu TVP Info. Gość programu, Jan Jączek, opowiadał swoją historię rzekomego oszustwa w programie Studio Polska. Jeden z internautów postanowił zweryfikować “rewelacje”, głoszone na antenie telewizji publicznej. Wynik okazuje się szokujący!

Oto co napisał dociekliwy internauta:

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Dosyć mocno zaciekawiła mnie pewna rzecz. Pan Jan Jączek w Studio Polska wyraźnie powiedział, że Czarnecki oszukał go na 1 mld złotych. Trochę mnie zdziwiła ta ogromna kwota, więc sprawdziłem listy najbogatszych Polaków w 2016 i 2017 i go tam nie ma. Mówi też, że ta sprawa jest dokładnie opisana przez “poselski zespół na rzecz nowej konstytucji” Znalazłem ich stronę i są tam 2 raporty. Na jednym nie ma nic o panu Jączku, na drugim jest mowa o 20 mln. Skąd się wziął ten miliard dalej nie wiem.

Wnioski warto wyciągnąć samemu. Nie wszystko co pokazuje telewizja, okazuje się prawdą.

Internauta zamieścił też wyciąg z raportu:

Poszkodowany: Jan Jączek, Tychy
Moja matka i ja zostaliśmy oszukani przez Bank poprzez nakłonienie do podpisania umowy kredytowej na kwotę 20 milionów złotych z przeznaczeniem na zakup w ofercie publicznej akcji LC Corp SA. Zarówno podmiot oferujący akcje, jak i udzielający kredytów były powiązane z tą samą osobą, jednym z najbogatszych Polaków. Bank udzielił klientom tego banku „pustych” kredytów za ponad dziesięć miliardów złotych na zakup akcji LC Corp SA. W ten sposób „nadmuchano” popyt na akcje LC Corp SA, następnie dokonano redukcji zleceń kupna o 98,12 procent i w konsekwencji sztucznie podniesiono cenę sprzedaży
akcji do 6,50 złotych za sztukę. Po spadku kursu do ich rzeczywistej wartości moja matka i ja zostaliśmy z ogromnym długiem do spłacenia. Przestępstwo banku jest oczywiste – polega na złamaniu szeregu przepisów prawa bankowego w celu oszukania tysięcy ludzi. Do dziś afera jest skutecznie ukrywana przez władze prokuratorskie, sądownicze i inne, choć dotyczy kwoty ponad miliarda złotych, a mnie skazano kuriozalnym wyrokiem za rzekome znieważenie sędziego, który ukrywa tę aferę.

Internauta podaje też źródła swojego dochodzenia, by każdy mógł sam zweryfikować jego złowa: 
Artykuł TVP Info wraz z wypowiedzą w programie Studio Polska
Strona NowaKonsytutcja.org.pl – dokumenty
Raport 1 
Raport 2

Ale to nie koniec całej sprawy. Okazuje się, że rok temu Jan Jączek oskarżał rok temu – w wywiadzie dla jednego z portal internetowych – Zbigniewa Ziobro. O co? O brak działania i nadzoru. Oto fragment tego wywiadu:

– Ile lat trwa Pańska walka przed sądami czy bardziej właściwe byłoby pytanie z sędziami?

[…] W czerwcu 2007 r. zostałem oszukany w aferze finansowej – piramidzie kredytowej (…), „pod nadzorem” ówczesnego Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego RP Zbigniewa Ziobro, a obecnie nazywanego przez niektórych pokrzywdzonych NIEUDOLNYM „reformatorem generalnym”.

Podkreślić należy, że interwencje poselskie i senatorskie złożone w powyższych sprawach do obecnego Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry są merytorycznie nierozpoznawane. Natomiast kilkadziesiąt moich pism złożonych na adres Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry zostały skierowane do moich oprawców, od wielu lat niszczących mi zdrowie i życie. Tak działa gang prokuratorsko-sądowy w Polsce, „pod nadzorem” najwyższych władz prokuratorskich, którzy skutecznie chronią bandytów, aferzystów i samych siebie przed odpowiedzialnością karną i cywilną.”

Z całością tego wywiadu można zapoznać się tutaj.

Tak właśnie wygląda wiarygodność TVP. Warto samemu weryfikować informacje.

źródło: Wykop.pl