Były minister spraw wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz, jest znany z niezwykle trafnych ocen rzeczywistości. Autor słów o państwie teoretycznym w rozmowie z Tomaszem Lisem bardzo ostro skrytykował rządy PiS. „Ten stopień dewastacji państwa, jego osłabienia, jaki przez trzy lata wprowadził PiS, w ogóle nie ma porównania z tym co działo się wcześniej.”

Dzisiejsze państwo PiS to państwo bardzo wybiórcze. W wielu przypadkach nie robi nic. Tak na przykład jest z aferą dieselgate. PiS, który opowiada starszym ludziom bajki o o odszkodowaniach za II wojnę światową, nie potrafi ukarać Niemców za ordynarne oszustwo z samochodami i zatruwanie, masowe zatruwanie polskiego powietrza.  Premier, bankier, milioner, skazany przez sądy jako kłamca, zamieszany jest w aferę taśmową.

Reklamy

Rząd pod wpływem afery KNF drży w strachu kogo i kiedy nagrano. Urzędnik państwowy wymusza łapówkę na właścicielu firmy. Dlatego to jest państwo słabe i zdestabilizowane – słusznie ocenia Sienkiewicz.

 

Poprzedni artykułZemsta za przegrane wybory? CBA prześwietla prezydenta, który wygrał z kandydatem PiS
Następny artykułJak Gierek powiedział, że PRL jest dziesiątą potęgą gospodarczą świata, niektóre barany mu nawet uwierzyły