17 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePiS boi się zbliżających wyborów

PiS boi się zbliżających wyborów

Jarosław Kaczyński jest prawdopodobnie przerażony zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Rozpadająca się „zjednoczona” prawica wymknęła się kompletnie spod kontroli prezesa PiS i szybko zmierza w stronę wyborczej katastrofy. Tak przynajmniej może wynikać z informacji, które docierają z wczorajszego, zamkniętego dla mediów spotkania partii. Wynika też z niego, że partyjni bonzowie nie mają pomysłów na pozytywny program dla Polski.

Partia będzie wzmacniała walkę na wszystkich odcinkach, mówiąc językiem komunistycznym, zarówno z wrogami wewnętrznymi i zewnętrznymi. W szczególności będzie chciała przykryć aferę taśmową z Morawieckim (jego obrzydliwe słowa o tym, że się cieszy z wypadku Kubicy czy sprawę kredytów na słupy), aferę dieselgate (brak efektów działań ministra Adamczyka i UOKiK w wyniku czego w Polsce cały czas jeździ 140 tysięcy trujących niemieckich samochodów), aferę KNF (żądanie łapówki w wysokości 40 milionów złotych oraz podejrzany wynajem siedziby KNF od spółki z rosyjskimi powiązaniami za 123 miliony złotych) oraz całą masę innych afer PiS.

Reklamy

Kaczyński groził też wrogom wewnętrznym, czyli tym posłom i działaczom, którzy zaczęli deklarować przejście do partii opozycyjnych. O tym, że taki ruch jest coraz silniejszy, mówi się już całkiem głośno. Wiele osób z PiS dostrzega bowiem, że szalupa Kaczyńskiego dziurawa i nie mająca wiatru zaczyna coraz szybciej tonąć. To wywołuje wściekłość władz, bo oznacza utratę wiary w tą organizację a więc też demotywacje członków.

Kaczyński obawia się też kolejnych afer. Z tego powodu mówi się o nieoficjalnym poleceniu ścisłego kontrolowania kluczowych urzędów. Spotkania, które do tej pory miały miejsce w zaciszu gabinetów, przenoszą się do mieszkań a w partii narasta paranoja strachu. Taka atmosfera paraliżuje rząd, który musi podejmować decyzje a sama atmosfera przenosi się też na urzędników.

 

Musisz o tym wiedzieć!