23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePolityka krajowaGwiazda „Gazety Polskiej” z kolejnym wyrokiem. Dorota Kania musi przepraszać za „Resortowe...

Gwiazda „Gazety Polskiej” z kolejnym wyrokiem. Dorota Kania musi przepraszać za „Resortowe Dzieci”

Prawicowe dzieci.

Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz (wszyscy związani z „Gazetą Polską” oraz wydawnictwo Fronda muszą opublikować przeprosiny za treści zawarte w książce „Resortowe Dzieci: Media” – zadecydował Sąd Apelacyjny w Warszawie. Wyrok jest prawomocny.

Reklamy

Sprawa dotyczyła fragmentu książki, w którym autorzy insynuowali związki warszawskiego biznesmena Piotra Bachurskiego z ludźmi wywiadu PRL. – Po trzech latach procesu Sąd Apelacyjny stwierdził, że publikując (…) pozwani dopuścili się naruszenia jego dóbr osobistych, a ich działanie było zamierzone i obliczone na poniżenie Piotra Bachurskiego oraz odebranie mu wiarygodności (…). Dodatkowo w toku procesu wyszło na jaw, że Dorota Kania dopuściła się nie tylko tego kłamstwa, ale w trakcie spotkania autorskiego, promującego książkę „Resortowe dzieci. Media” nie pytana o osobę i działalność Piotra Bachurskiego, kłamała, że zasiadał on w zarządzie Polskiej Korporacji Handlowej – wyjaśnia Aldona Zaorska, z wydawnictwa kierowanego przez Bachurskiego.

Źródło: Wydawnictwo FreeDomMedia

Musisz o tym wiedzieć!