Marek Kuchciński nie zapisze się chyba zbyt dobrze w polskiej historii. Marszałek odgrodził Sejm od ludzi, zakazał wchodzenia dziennikarzom, otacza się strażą z bronią  ostrą i szablami. Teraz do tego zestawu działań, które bardziej pasują do jakiegoś wschodniego watażki – satrapy, doszła kwestia świątecznych ozdób, które stoją w Sejmie i przed nim. Są one piękne, ale niedostępne. Bo my, obywatele, nie możemy na teren parlamentu wchodzić.

„W rankingu pisowskich absurdów Marek Kuchcinski wysuwa się na czoło
😂 fajnie że nakazał montować iluminacje świąteczne przed Sejmem, ale chyba sam je będzie podziwiał… bo przecież zakazał Polakom wejścia na teren sejmowy 👇” – napisał na Twitterze Jakub Stefaniak, rzecznik ludowców.

Reklamy

Sejmowy teren od samego początku istnienia był dostępny dla wszystkich. Dopiero PiS, który ma w sobie jakąś wielką genetyczną nieufność do ludzi, odgrodził teren czymś w rodzaju politycznych zasieków, płotu czy kordonu funkcjonariuszy.

Poprzedni artykułRydzyk o Polkach, które wybrały cudzoziemców: Do małżeństwa trzeba mieć jeszcze rozum, nie tylko emocje i hormony
Następny artykułUjawniamy! Zakup radia? Tak wygląda przepis na nacjonalizację mediów