Doradza czy nie?

Polityka Insight (serwis analityczny związany z tygodnikiem „Polityka”) ujawnił, że publicysta „Newsweeka” Cezary Michalski doradza przewodniczącemu PO Grzegorzowi Schetynie w sprawach strategicznych. Co więcej – miał on rzekomo pisać niektóre przemówienia szefa PO. Sprawę szybko podchwyciły wspierające PiS media.

Reklamy

Do sprawy odniósł się redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis, zapytany o sprawę przez lidera partii Razem Adriana Zandberga. – Panie przewodniczący, odpowiadam na pytanie po rozmowie z redaktorem Michalskim. Zapewnił mnie, że nie jest pracownikiem PO, nie jest doradcą PO i nie pisze wystąpień dla polityków PO – napisał na Twitterze Lis.

Co ciekawe – autorka analizy „Polityki” Joanna Sawicka, pytana o sprawę przez magazyn „Press” przyznała, że sama nie kontaktowała się z opisywanym publicystą „Newsweeka”.

Źródło: Press

Poprzedni artykułPolityk PiS skazana za słowa o posłance opozycji. Sąd: Żeby prawo zawsze znaczyło prawo, a sprawiedliwość zawsze znaczyła sprawiedliwość
Następny artykułSzokujące słowa europosła PiS. Ujawnia prawdę o wyjściu Polski z UE i oskarża Polaków, że chcąc być w Europie mają droższy prąd?