18 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSTVP odmawia akredytacji mediom na Sylwestra. „Prawdopodobnie Kurski bardzo wstydzi się tego,...

TVP odmawia akredytacji mediom na Sylwestra. „Prawdopodobnie Kurski bardzo wstydzi się tego, co robi z telewizją publiczną”

Sylwestrowy zgrzyt.

Fotograf „Gazety Wyborczej” Jakub Porzycki chciał zrobić zdjęcia gwiazd disco polo na imprezie TVP. Dostał jednak odmowę akredytacji na „Sylwester z Dwójką”. Odpowiedź jaką otrzymał na swoją prośbę jest nietypowa – państwowa telewizja nie udzieliła wyjaśnień dlaczego fotograf nie może uczestniczyć w zabawie za pieniądze podatników, a dodatkowo „autorem” odpowiedzi jest anonim. W podpisie znalazła się tylko informacja „Dział Public Relations” – bez nazwisk czy numeru kontaktowego.

Reklamy

– Prawdopodobnie Jacek Kurski bardzo wstydzi się tego, co robi z telewizją publiczną, i nie chce, by jakiekolwiek wzmianki o jego działaniach pojawiały się w naszej gazecie. Wskazuje na to również anonimowość jego pracowników. Jakoś po ludzku rozumiem ten wstyd, mimo to decyzją jestem zaskoczony. Przecież nasz fotograf chciał tylko sfotografować z bliska Zenka Martyniuka. Nikt z zespołu nie podejrzewał, że będzie to niemożliwe – skomentował sytuację red. Michał Olszewski, redaktor naczelny krakowskiego wydania „Gazety Wyborczej”.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Musisz o tym wiedzieć!