Ram pam pam.

Po krótkim zbliżeniu z Januszem Korwin-Mikke Paweł „Popek” Mikołajuw zaangażował się w budowanie nowej partii politycznej. „Młoda Polska” ma mieć swój kongres założycielski na wiosnę, jednak raper już teraz zdradził filar jej programu ekonomicznego. Ma nim być Nowoczesna Teoria Monetarna – czyli MMT.

Reklamy

– Główną tezą Nowoczesnej Teorii Monetarnej jest twierdzenie, że kraj, który ma własną walutę, nie jest w stanie zbankrutować, ponieważ w każdej chwili można dodrukować pieniędzy, a co za tym idzie, nie przejmować się deficytem budżetowym. Kraj powinien skupić się więc na wspieraniu mieszkańców w poszukiwaniu pracy. (…) Autorem tej rewolucyjnej teorii jest Warren Mosler, który niemal przez 30 lat pracował na Wall Street i kierował firmą Mosler Automotive, która zajmowała się produkcją samochodów wyścigowych. Wśród teorii, które propaguje Mosler, jest m.in. likwidacja podatku dochodowego i zastąpienie go podatkiem od nieruchomości, (…) kupowanie przez państwo zadłużonych domów i następnie wynajmowanie ich poprzednim właścicielom czy państwowe finansowanie służby zdrowia – wyjaśnia red. Mateusz Marchwicki z NaTemat.

– Dobrze zarządzany kraj, w interesie Polek i Polaków, a nie banków i korporacji, jest w stanie i powinien zapewnić dostateczne życie Polakom – przekonuje Popek w filmie, który nakręcił przed Ministerstwem Finansów.

Źródło: NaTemat

Poprzedni artykułKurski oszukał Cejrowskiego? Kowboj Cza-cza nie wrócił do TVP
Następny artykułDurczok do Brudzińskiego: „Do zobaczenia w celi”