Strajk generalny nauczycieli coraz bliżej. Zalewska nie ma pomysłu na rozwiązanie kryzysu

Rozmowy przedstawicieli związków zawodowych nauczycieli z Ministerstwem Edukacji Narodowej nie przyniosły rezultatu. Wśród postulatów zgłaszanych przez związkowców jest odbiurokratyzowanie szkoły, wprowadzenie elektronicznych narzędzi edukacyjnych i zwiększenie czasu na indywidualną pracę z uczniami. Jakość nauczania musi ulec zmianie – mówią zgodnie nauczyciele i rodzice. Za tymi żądaniami idą sprawy płacowe. Edukacja jest jednym z najgorzej opłacanych sektorów w Polsce.

W czwartek odbędą się rozmowy ostatniej szansy pomiędzy związkami zawodowymi a MEN. Jeśli nie przyniosą rozwiązania, nauczyciele ogłoszoną strajk generalny. Obejmie on całą Polskę. Czas strajku nie jest wybrany przypadkowo a w przypadku zaostrzenia się konfliktu możemy mieć do czynienia z paraliżem systemu edukacyjnego na długie miesiące.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Według przedstawicieli ZNP, Anna Zalewska nie ma pomysłu na edukację w Polsce. Rozwalić gimnazja było łatwo ale zbudować coś nowego i sensownego znacznie trudniej – komentują związkowcy.