„Mali krętacze”.

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły kolejne skargi na działania państwowej telewizji. Skargi dotyczą m.in. relacji pogrzebu Pawła Adamowicza w TVP. Trzy skargi dotyczą materiałów w „Wiadomościach” – skarżący zarzucają rządowemu nadawcy manipulację wizerunkiem Donalda Tuska.

Reklamy

Dwie inne skargi dotyczą transmisji pogrzebu w gdańskim oddziale TVP – TVP 3 Gdańsk. W trakcie transmisji pogrzebu wyświetlano napisy dla niesłyszących z filmu przyrodniczego o pawianach…

– Ponadto złożono skargę na wypowiedź Jerzego Owsiaka zacytowaną w materiale „Wiadomości” w zeszły poniedziałek. Zarzucono manipulację jego słowami. O złożeniu tej skargi Owsiak poinformował we wtorek na Facebooku. Wyjaśnił, że „Wiadomości przytoczyły jego wypowiedź o ochronie zapewnianej przez WOŚP w kontekście koncertu w Gdańsku, w czasie którego zaatakowano Pawła Adamowicza, podczas gdy mówił o koncercie w Warszawie, bo tylko to wydarzenie podczas finału organizuje bezpośrednio Fundacja WOŚP. Jerzy Owsiak zapowiedział też wytoczenie Telewizji Polskiej procesu za ten materiał – poinformował portal Wirtualne Media.

Źródło: Wirtualne Media

Poprzedni artykułReżyser Grzegorz Braun kandyduje na prezydenta Gdańska
Następny artykułKoniec zawieszenia broni. Były radny PiS powalczy o fotel prezydenta Gdańska