23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieCzłonkostwo w Unii Europejskiej Polakom się opłaca. Czemu nie opłaca się władzy?

Członkostwo w Unii Europejskiej Polakom się opłaca. Czemu nie opłaca się władzy?

Od 2014 Polska otrzymała 159 mld euro, wpłaciła do budżetu unijnego 51,8 mld euro. Na czysto otrzymaliśmy 107,5 mld euro czyli ponad 460 mld zł. Czemu więc jesteśmy bombardowani ze strony części mediów i troli wspierających układ władzy, że Unia Europejska jest zła? Prawdopodobnie w Polsce następuje właśnie próba doprowadzenia do Polexitu w modelu brytyjskim, czyli zniechęcanie społeczeństwa do bycia w Europie.

Twarde dane pokazują jak bardzo prezydent Andrzej Duda odleciał, mówiąc o Unii Europejskiej jako o wyimaginowanej wspólnocie. Ale można przypuszczać, że te słowa wyszły pierwotnie od Jarosława Kaczyńskiego, bohatera najnowszych taśm prawdy.

Reklamy

460 miliardów złotych to gigantyczna kwota, która powinna przede wszystkim służyć Polakom. Dlatego pieniądze te powinny trafiać do samorządów i bezpośrednio do ludzi. Rząd nie znalazł do tej pory sposobu na przyspieszenie wydawania środków a działające programy tkwią w biurokratycznych koleinach, idąc bardzo opornie.

PiS i Kukiz zamieniły się w partie kontestujące, hybrydy, które mówią, że wszystko jest złe. Widać wyraźnie, że poza krytykowaniem wszystkiego i wszystkich nie mają żadnej oferty dla Polski

Szybka modernizacja Polski nie byłaby możliwa, gdyby nie Unia Europejska. Dostaliśmy potężny zastrzyk gotówki, która zmieniła nasz kraj na lepsze. Można rozmawiać o Unii Europejskiej, o jej funkcjonowaniu, o tym jak powinna działać w przyszłości. Jednak dzisiaj wyraźnie widać, że każdy pomysł układu władzy na Polexit, to działanie na szkodę milionów Polek i Polaków.

Musisz o tym wiedzieć!